אקו

בחירות העורכים - כאן 88 | 4.6.2019

עדכון אחרון - 4.6.2019
מערכת כאן
05 ביוני 2019
12:00

כאן 88 עם מוזיקה חדשה בשבילכם. אלה שירים ישראלים ובינלאומיים שתוכלו לשמוע אצלנו. כמובן שלצדם אנו משמיעים שירים חדשים ומעולים נוספים בשידורי התחנה. בכל שבוע נפרסם כאן באתר שירים חדשים שכדאי להכיר, אשר בחרו העורכים המוזיקליים שלנו. לכל בחירות העורכים אפשר להאזין בפלייליסט מתעדכן בספוטיפיי.

אקו - זוזי

בשנה שעברה אקו הוציאה את "אחת", אלבום הבכורה העברי שלה ואחד האלבומים הבולטים בסצנת ההיפ הופ הישראלית. רק שקצת קשה לתחום אותו או אותה תחת הכותרת "היפ הופ", אקו משלבת במוזיקה שלה עולמות מוזיקליים שונים, מעין קיבוץ גלויות ישראלי אבל גלובלי. כשנה אחרי צאת האלבום השיר "זוזי" זוכה לעטיפה ויזואלית בצורת קליפ חדש ויפיפה שצולם על גגות בניינים בשדרות. את השיר, כמו את כל שירי האלבום, כתבה אקו יחד עם שאנן סטריט ואת עול ההפקה נושא על כתפיו ריג'וייסר (Buttering Trio, Guadaloop) שכרגיל שידרג את הכל.

רונה קינן - מראה שבורה

כידוע לכם רונה קינן חזרה השנה עם "זמן תפוז" אלבום חדש וראשון מזה שבע שנים אבל יש בו גם שיר אחד לא חדש בכלל שקצת התעלל ברונה. "מראה שבורה" נכתב כבר ב-2014 ולדבריה הוא "השיר שעבר הכי הרבה שכתובים בזמן התפוז. כתבתי אותו בקיץ 2014, הקלטתי אותו, גנזתי, שכתבתי, הלחנתי מחדש, השמטתי פזמון, החזרתי פזמון - בסוף הוא היה עקשן מספיק והגיע לקו הגמר". וכמה טוב שהוא היה כה עקשן? מראה שבורה הוא אחד השירים היפים והבולטים באלבום מוצלח מאוד שילווה אותנו עוד שנים רבות.

Cage the Elephant - Ready to Go

באפריל השנה Cage the Elephant הוציאו את אלבומם החמישי Social Cues ועד כה הוא לא צבר ביקורות חיוביות משהו, אבל השיר Ready to Go לעומת זאת כבש את מצעדי ההשמעות הרוק והאלטרנטיב בארה"ב ובצדק, מדובר בשיר מדבק עם פזמון שלא ייצא לכם מהראש. את השיר כתב סולן הלהקה מאט שולץ על תהליך הגירושים שעבר בזמן העבודה על האלבום.

The National Feat. Mina Tindle  – Oblivions

דה נשיונל חזרו השנה עם אלבום חדש פלוס מיני סרט שמלווה אותו וכבשו את השיח האלטרנטיבי. המבקרים משבחים מקיר לקיר והקהל שבוי בקסמם. אחת הסיבות להצלחת האלבום היא ללא ספק ההחלטה לשתף פעולה עם זמרות שונות בשירי האלבום. זה כמו לפתוח חלון בחדר שהיה סגור הרבה זמן, אור ומשב רוח מרענן נכנסים ומפיחים חיים חדשים בחלל. בשיר Oblivions, שכתבו סולן הלהקה מאט ברנינגר ואשתו קארין בסר, מתארחת הזמרת הצרפתייה מינה טינדל. טינדל עוד בתחילת דרכה אבל יש לנו תחושה שכמה דלתות פתאום יפתחו לה.

ממשיכים איתנו מהשבוע שעבר (לקריאה נוספת):

Lucille Crew Feat. IRO – This Day 
דניאל רובין - טוב או רע 
The Turbans – On My Way 
תומר ישעיהו – עד שנגמר 
Billie Eilish – I Love You 
Black Keys – Go 
BAILEN – Stand Me Up 
Black Pumas – Colors 
Eagles Of Death Metal – Family Affair

רשימת השירים שעלו לדיון העורכים

לשאלות ולשליחת חומרים: 88music@kan.org.il
(חומרים חדשים יש לשלוח בפורמט Mp3-320 בלבד)

לארכיון מדור בחירות העורכים