נתניהו ומנדלבליט
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

עורך דינו של רה"מ: נגיע לשימוע אך נכון היה לדחות אותו

כפי שפורסם בכאן חדשות: ראש הממשלה מתכוון להגיע לשימוע בראשית אוקטובר אך נציגו מתח ביקורת על סירוב היועמ"ש לדחות את המועד
תמר אלמוג ואמוץ שפירא
10 ביוני 2019
20:12

עורך הדין עמית חדד, פרקליטו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, הודיע הערב (ראשון) כי בכוונתם להתייצב לשימוע במועד שנקבע לראש הממשלה, אך אמר כי נכון היה לדחותו אותו. בהודעה שפרסם אמר חדד כי  פנה ליועץ המשפטי לממשלה בשבוע שער וביקש ממנו לדחות את מועד השימוע. "הוא סירב. אנחנו חושבים שיש נימוקים כבדי משקל שמצדיקים את דחיית המועד", אמר עו"ד חדד.
"קיבלנו את החומר. התחלנו לקרוא אותו. עשרות הודעות חסרות. עשרות מסמכים חסרים. אם הם לא נמצאים אצלנו, אי אפשר לקרוא אותם", הוסיף חדד. "דבר שני, בניגוד לכל איש ציבור אחר, ועדת ההיתרים מסרבת לתת לראש הממשלה אפשרות להסתייע בחברים למימון ההגנה המשפטית שלו. זה אומר שרק אני נמצא כדי לייצג את ראש הממשלה. אדם אחד שאמור לקרוא כל כך הרבה חומר חייב יותר זמן. לכן פנינו ליועץ המשפטי לממשלה ואמרנו לו: 'אנחנו נגיע לשימוע, אבל היה נכון לשקול מחדש את המועד ולדחות אותו'".

בד בבד רעיית רה"מ, שרה נתניהו, מתלבטת אם לחתום על הסדר הטיעון בפרשת המעונות, לאחר שביקשה באופן חריג דחייה של יום בהגשת הסדר הטיעון המעודכן לבית המשפט. גורמים במערכת אכיפת החוק תוהים אם תחזור בה מההסדר או שמא בניסיון לבנות את הטיעון כי היא חותמת בלית ברירה ורק כי מדובר בעבירה "טכנית". אחת הסיבות להתלבטות היא התנאי של המדינה כי תוכל לתבוע בתביעה אזרחית את שאר הסכומים.