רחפן, ארכיון
צילום: משה שי, פלאש 90

צה"ל: רחפן חדר לישראל מלבנון – וחזר

בדובר צה"ל הסבירו כי כלי הטיס הבלתי מאויש היה במעקב של צה"ל כל העת. אתמול הזהיר אלוף פיקוד הצפון מהתבססות חיזבאללה בלבנון: "בונה תשתיות טרור ורקטות ממש פה ממול"
כרמלה מנשה
12 ביוני 2019
13:33
עודכן ב 14:06

רחפן חדר היום (רביעי) לפני זמן קצר למרחב האווירי של ישראל מלבנון, כך הודיע דובר צה"ל. על פי ההודעה הרחפן שב ללבנון והיה כל העת במעקב ישראלי. לא נמסרו פרטים על משלחיו של הרחפן. האירוע מגיע על רקע דיווחים על אפשרות של משא ומתן בין שתי המדינות במטרה לפתור את המחלוקות סביב סוגיית הגבול הימי והיבשתי. 

האזינו לכתבתו של רובי המרשלג בכאן רשת ב:

אתמול התייחס אלוף פיקוד הצפון אמיר ברעם לאיומים של ארגון הטרור חיזבאללה בלבנון. בטקס לציון 13 שנים למלחמת לבנון השנייה הוא הזהיר כי "נאמנותו של חיזבאללה הייתה ועודנה למנהיג העליון באיראן, ולא לאזרחי לבנון. כתוצאה ישירה מכך, עלולה מדינת לבנון לשלם במערכה הבאה מחיר כבד על שיתוף הפעולה שלה עם הטרור השיעי". 

האלוף אמיר ברעם, אתמול.  צילום: רובי המרשלג

"חיזבאללה ממשיך לבסס את כוחו בדרום לבנון בניגוד להחלטת האו״ם, בונה בכפרים ממש פה ממול תשתיות של טרור ורקטות ומתכוון לנסות ולאיים עלינו גם באמצעות כוחות התקפיים", אמר. "על חיזבאללה להבין: לא נאפשר לו לממש את תוכניותיו ואת שאיפות ההרס שלו ושל פטרוניו באיראן. נמשיך לפעול לסיכול מאמציו לאיים על ביטחוננו בחשאי ובגלוי, ככל שנידרש, ואם תיאסר עלינו מלחמה נגבה מחיר כבד מהארגון הזה ומאלו הנותנים לו חסות - בכל מקום שיידרש".