ראש המל"ל לשעבר, תא"ל במיל' יעקב נגל
צילום: פלאש 90

ראש המל"ל לשעבר נגל: האיראנים לא הורידו פרופיל, מישהו הוריד להם אותו

בראיון לתוכנית "בחצי היום" התייחס נגל לתקיפה המיוחסת לישראל הלילה בסוריה ואמר כי הסורים בקרוב יבינו שהאינטרס שלהם הוא שלא יהיו איראנים במדינה. על גל בלוני התבערה אמר: "צריך לפעול נגד כל איום שמגיע מהשטח"
בחצי היום
12 ביוני 2019
14:38

ראש המועצה לביטחון לאומי (מל"ל) לשעבר, תת אלוף במילואים יעקב נגל, התראיין היום (רביעי) לאסתי פרז בתוכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב' והתייחס לתקיפה המיוחסת לישראל שאירעה הלילה בסוריה. לדבריו יעד התקיפה, העיירה אל-חארה, משמש כמוצב הקליטה של "8200 הסורי". לטענתו נמצאים בו אמצעים של מדינות או גופים שמנסים לאסוף מודיעין על ישראל. 

לטענה כי האיראנים "הורידו פרופיל" בסוריה השיב מגל כי "האיראנים לא הורידו פרופיל, הורידו לאיראנים את הפרופיל". נגל סבור כי בקרוב "הסורים יבינו שהאינטרס שלהם הוא שלא יהיו איראנים בסוריה".

האזינו לראיון עם תא"ל במיל' יעקב נגל בכאן רשת ב

נגל התייחס גם אל גל בלוני התבערה ששוגרו בימים האחרונים מרצועת עזה לעבר ואמר כי "מפריח בלון הוא כמו 'מפריח' טיל ואם אפשר לפגוע בו - לפגוע בו". לגבי מערכה אפשרית של צה"ל בעזה ציין:"אני לא אופטימי. צריך לפעול נגד כל איום שמגיע מהשטח ולוודא שהאזרחים שנמצאים שם מוגנים עד כמה שניתן".

בתחילת השבוע שעבר אישר צה"ל כי חיל האוויר תקף יעדים צבאיים בסוריה בתגובה לשיגור שתי רקטות לעבר החרמון. למחרת יוחסה תקיפה נוספת לישראל על בסיס T4 במדינה, שבה נהרגו לפי דיווחים חמישה בני אדם.

אתמול פרצו שמונה שריפות שמקורן בבלוני תבערה ששיגרו הפלסטינים מרצועת עזה. השריפות פרצו בשטחי המועצה האזורית אשכול, כולל ביערי בארי וביער שוקדה שבמועצה האזורית שדות נגב. לא דווח על נפגעים אך נגרם נזק.