בנימין נתניהו
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

נתניהו: "אנחנו שוללים יכולות של האויב לפני מעשה"

ראש הממשלה נאם בטקס האזכרה לנשיא קציר ורמז על הפעילות הצבאית של ישראל. לדבריו: "אנחנו פועלים מאויבנו להקים בסיסי תקיפה בקרבתנו". בנוסף הדגיש שקיים שיתוף פעולה עם המדינות המתונות באזורנו
דניאל אלעזר
12 ביוני 2019
16:24

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר היום (רביעי) כי ישראל פועלת למנוע כל פעילות נגדה גם לפני שהיא מתרחשת. בטקס האזכרה הממלכתי לזכרו של הנשיא הרביעי אפרים קציר אמר נתניהו: "באופן שיטתי ועקבי אנחנו פועלים למנוע מאויבנו להקים בסיסי תקיפה נגדנו בקרבתנו".

"שרשרת המבחנים שאיתם אנו מתמודדים איננה פוסקת. אנו מגיבים בתקיפות ובעוצמה לכל התקפה נגדנו, אבל איננו פועלים רק לאחר מעשה, אנחנו שוללים יכולות של האויב לפני מעשה", אמר ראש הממשלה. "המדינות המתונות באזורנו רוקמות איתנו שיתופי פעולה כפי שלא היה מעולם".


הלילה דיווחה סוכנות הידיעות הסורית "סאנא" על תקיפה ישראלית באזור תל אל-חארה שבדרום המדינה. לא היו נפגעים בתקיפה, אך נגרם נזק. בנוסף, נאמר כי ישראל שיבשה את מערכות הראדר של סוריה באמצעות לוחמה אלקטרונית. כתב הטלוויזיה הסורית מסר כי ישראל "ניסתה לתקוף נקודות צבאיות של הצבא הסורי באזור אך מערכות ההגנה האווירית הדפו את התקיפה ויירטו כמה טילים".

לפני כשבועיים הודיע דובר צה"ל כי חיל האוויר תקף יעדים צבאיים בסוריה בתגובה לשיגור שתי רקטות לעבר החרמון. גורם צבאי סורי דיווח כי שלושה חיילים סורים נהרגו ושבעה נפצעו בתקיפה ישראלית בפרבר מזרחי לקוניטרה. יום לאחר מכן ייחסו כלי התקשורת בסוריה תקיפה נוספת לישראל, שאירעה בשדה התעופה T4.