שייטת 13
צילום: אתר צה"ל

סמים בשייטת 13: לוחם אכל כדורי LSD

לוחם מילואים מצא בחדר סוכריות טופי והחל לסבול תוך מספר דקות מהזיות. רק לאחר יממה התברר שמדובר בסם המסוכן שהביא חייל מילואים אחר. אחד מקציני היחידה הפיץ הודעה בקרב הלוחמים שלא לדבר על האירוע מחוץ ליחידה, אך מפקד השייטת עדכן את המשטרה הצבאית ואף העיד בפרשה
רועי שרון
12 ביוני 2019
20:14

פרשיית סמים בקומנדו הימי: לוחם שייטת 13 במילואים אכל בטעות כדור LSD שהביא חייל מילואים אחר - כך פורסם הערב (רביעי) בחדשות הערב בכאן 11. החייל שהביא את סם ההזייה שוחרר משירות מילואים. אחד מקציני היחידה הפיץ הודעה בקרב הלוחמים שלא לדבר על האירוע מחוץ ליחידה, אך מפקד השייטת עדכן את המשטרה הצבאית ואף העיד בפרשה.


לוחם המילואים מצא סוכריות טופי בחדר ואכל כמה. לאחר מספר דקות הוא החל לסבול מהזיות והובהל לבית החולים, ויממה לאחר מכן התברר שהסוכריות שאכל הן למעשה כדורי LSD.

בעקבות המקרה שלח אחד הקצינים בשייטת בדרגת רס"ן הודעה למפקדי הצוותים, שבה עדכן אותם באירוע החמור, אך בסיומה ביקש מהם לא לספר על האירוע לשום גורם מחוץ ליחידה. עם זאת לא מדובר בניסיון טיוח, שכן מפקד השייטת בעצמו עדכן את המשטרה הצבאית, ואף העיד על כך בפני חוקרי מצ"ח. 

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "בעקבות המקרה נפתחה חקירת מצ"ח, אך הוחלט כי אין מקום לנקוט בהליכים פליליים נוכח נסיבותיו היחודיות של המקרה, בעניינן לא נוכל לפרט בשל טעמים של צנעת הפרט".

לפני חודשיים פורסם בכאן חדשות תיעוד מחקירת חשד לפגיעה מינית בשייטת בשנת 2017, במסגרתו הופחת האישום מאונס להסדר טיעון והרשעה במעשים מגונים בלבד. התיק, שלווה מתחילתו בידי פרקליט צבאי בכיר, זכה לחקירה בידי חוקרות זוטרות במיוחד, נטולות ניסיון מתאים.