סירות דיג בעזה
צילום: אי-פי

סגן מנהיג חמאס בעזה: חקלאים מציתים שדות בשביל פיצויים

ח'ליל אל-חיה אמר שהמשלחת המצרית צפויה לבוא לעזה בשבוע הבא. הוא קרא לעצור את הנסיגה הישראלית מההבנות, דבר שיוביל לתגובה. לדבריו: "בלוני התבערה מופרחים על ידי ילדים ואנשים פרטיים"
גל ברגר
13 ביוני 2019
14:45

סגן מנהיג חמאס בעזה, ח'ליל אל-חיה, קרא היום (חמישי) למתווכים למנוע התדרדרות במצב ברצועה. הוא אמר שיש לעצור את הנסיגה הישראלית מההבנות בין הצדדים, דבר שיגרור תגובה פלסטינית. לדבריו, המשלחת המצרית צפויה לבוא לעזה בשבוע הבא וייתכן שגם תגיע משלחת מקטר.

"אנו מטילים על הכיבוש את האחריות להאטה ביישום ההבנות ולניסיון לחמוק מהן. בלחץ הבחירות הקרובות בישראל ובאמתלות של בלוני תבערה", אמר אל-חיה. "הבלונים האלה מופרחים על ידי ילדים ואנשים פרטיים. ידוע לנו שחלק מהשריפות נגרמות בגלל החום הכבד או שמדובר בהצתות של החקלאים עצמם שעושים זאת כדי לקבל פיצויים".

הלילה שוגרה רקטה מרצועת עזה לעבר קיבוץ נירים שבמועצה האזורית אשכול, ויורטה על ידי כיפת ברזל. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. בתגובה תקף צה"ל תשתית טרור תת-קרקעית במתחם צבאי של חמאס בדרום הרצועה. הירי בוצע לאחר ההחלטה לסגור את מרחב הדיג בעזה, שהתקבל בתגובה להמשך הפרחת בלוני התבערה לעבר ישראל.

תגיות:
חמאס
,
עזה