פיצוץ באזור דמשק

דיווח: בפיצוץ בסוריה נפצעו 8 חיילים של אסד

לפי הטלוויזיה הסורית, הפיצוץ באזור שמכונה משרוע דומאר גרם להדי פיצוצים שנשמעו בבירה דמשק. גורם צבאי בסוריה התייחס לדיווחים על הפיצוץ ואמר כי אירע במחסן תחמושת בגלל שריפה שפרצה באזור
רועי קייס ועמרי חיים
15 ביוני 2019
18:31
עודכן ב 20:27

הטלוויזיה הסורית דיווחה היום (שבת) על פיצוץ בשטח צבאי מערבית לדמשק. לפי הדיווח, הפיצוץ באזור שמכונה משרוע דומאר גרם להדי פיצוצים שנשמעו בבירה. גורם צבאי בסוריה התייחס לדיווחים על הפיצוץ ואמר כי אירע במחסן תחמושת בגלל שריפה שפרצה באזור.

מרכז המעקב הסורי לזכויות האדם דיווח כי בפיצוץ מחסן התחמושת נפצעו שמונה חיילים סורים. מרכז המעקב טען כי חלקם נפצעו קשה והוסיף כי טרם התברר אם הפיצוץ נגרם מפעולה מכוונת או משריפות שפרצו באזור המחסן.


לגבי הפיצוץ פורסמו דיווחים סותרים בשני אתרי חדשות לבנוניים. אתר החדשות "א-נשרה" דיווח כי הפיצוץ באזור דמשק נגרם ממטען חבלה. אתר החדשות "מולחק" דיווח שהפיצוץ אירע במחסן תחמושת של הצבא הסורי. עוד דווח שמטוסי חיל האוויר הישראלי חגו באזור המרחב האווירי הלבנוני בזמן הפיצוץ.

השבוע נטען בסוריה שישראל תקפה לכאורה יעדים בעיירה תל אל-חארה ברמת הגולן. לפי דיווח סוכנות הידיעות הסורית "סאנא", מערכות ההגנה של צבא סוריה יירטו כמה טילים ששיגרה לכאורה ישראל.

לא היו נפגעים בתקיפה, אך נגרם נזק. בנוסף, נאמר כי ישראל שיבשה את מערכות הראדר של סוריה באמצעות לוחמה אלקטרונית. כתב הטלוויזיה הסורית מסר כי ישראל "ניסתה לתקוף נקודות צבאיות של הצבא הסורי באזור אך מערכות ההגנה האווירית הדפו את התקיפה ויירטו כמה טילים".

שעות לאחר מכן חדר רחפן ממרחב האווירי של ישראל מלבנון, כך הודיע דובר צה"ל. על פי ההודעה הרחפן שב ללבנון והיה כל העת במעקב ישראלי. לא נמסרו פרטים על משלחיו של הרחפן.