הנזק שנגרם מירי הרקטה אל שדרות

הערכה במערכת הביטחון - חמאס לא עומד מאחורי הירי לשדרות

בשלב זה לא ידוע מי עומד מאחורי הירי. אחרי הדיווחים על עיכובים, הכסף הקטרי צפוי להיכנס לרצועת עזה השבוע
משה שטיינמץ
15 ביוני 2019
20:12

במערכת הביטחון העריכו כי ירי הרקטה מרצועת עזה לשדרות לא בוצע על ידי חמאס, כפי שאמרו בארגון הטרור. כך דווח הערב (שבת) בחדשות השבת. בשלב זה לא ידוע מי עומד מאחורי הירי.


עוד דווח בחדשות השבת כי הכסף הקטרי אמור להיכנס השבוע לרצועה. מוקדם יותר דיווח העיתון פלסטיני "אל-קודס" כי המשלחת הקטרית, שהייתה אמורה להיכנס לרצועת עזה ביממה האחרונה, מתעכבת בשל סיבות הקשורות לשיחות אותן היא מנהלת עם ישראל. השיחות מתנהלות בעניין הכנסת המענק הקטרי לרצועה וחיבור קו החשמל 161 מישראל.

אתמול אמר גורם ישראלי לכאן חדשות כי הכסף מקטר יעבור לרצועת עזה רק אם תשוב הרגיעה. במהלך הפרות הסדר על הגדר אתמול אמר סגן מנהיג חמאס בעזה, ח'ליל אלחיה, כי ארגוני הטרור בעזה עוקבים אחר מה שיקרה ביומיים הקרובים עם המתווכים מקטר וממצרים: "לא נקבל כל נסיגה מההבנות או התמהמהות ביישומן".

שלשום פגעה רקטה ישירות במבנה ציבורי בעיר שדרות, זמן קצר לאחר שנשמעה התרעת צבע אדום בעיר. מצה"ל נמסר כי זוהה שיגור אחד. אחרי שיגור הרקטה לשדרות, תקפו כוחות צה"ל כמה יעדי טרור ברצועת עזה. בין היעדים שהותקפו היו תשתיות טרור במתחמים צבאיים וכן מתחם צבאי של הכוח הימי של חמאס ברצועה. הפלסטינים לא דיווחו על נפגעים.

מטוסי צה"ל תקפו גם תשתית טרור תת-קרקעית במתחם צבאי של חמאס בדרום רצועת עזה. זאת בתגובה לרקטה ששוגרה מוקדם יותר לעבר קיבוץ נירים שבמועצה האזורית אשכול שבעוטף עזה. הרקטה יורטה על ידי מערכת כיפת ברזל, ולא דווח על נפגעים או נזק. על פי דיווחים פלסטיניים לא היו נפגעים בתקיפות.