נתניהו סמוך לבית המשפט
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

גורם משפטי על דברי רה"מ: מתעלם מהרשעתה של שרה - היא לא דרייפוס

הגורם המשפטי אמר כי המסר של נתניהו "לא ראוי ומבזה את מערכת המשפט". בנוסף, בהסדר הטיעון עם שרה נתניהו הייתה סתירה בין פסיקת השופט לבין ההסדר. נתניהו התייחס מוקדם יותר להרשעת אשתו שרה ואמר כי "הסתיים מסע צייד הזוי של ארבע שנים על חמגשיות ואוכל"
תמר אלמוג
16 ביוני 2019
20:00

גורם משפטי בכיר הגיב היום (ראשון) בחריפות לדברי ראש הממשלה שהתייחס להרשעת רעייתו שרה ואמר כי "הסתיים מסע צייד הזוי של ארבע שנים על חמגשיות ואוכל". הגורם אמר כי נתניהו "מתעלם מהודאתה והרשעתה. זהו מסר לא ראוי לציבור שמבזה את מערכת המשפט. שרה נתניהו היא לא דרייפוס". 

בנוסף, בנימוקים של השופט, נשיא בית משפט השלום בירושלים, מדוע הוא מקבל את הסדר הטיעון, יש סתירה בין הנימוקים לבין הטיעון. בנימוקים כתב השופט ש"אי אפשר לדעת כמה ארוחות היו לצרכים פרטיים וכמה לציבוריים". זאת לאחר שבמסגרת ההסדר דרשה הפרקליטות שנתניהו תודה בכך שהארוחות שימשו את בני משפחתה ואורחיהם הפרטיים.


עוד אמר הגורם המשפטי הבכיר כי "למרות שגברת נתניהו הודתה בעבירה פלילית שבמסגרתה קיבלה בתחבולה מהמדינה סכום של 175 אלף שקלים והורשעה, מיד לאחר מכן למעשה מתכחש ראש הממשלה לעובדות אלה וטוען כאילו נוהל נגדה 'מסע ציד הזוי'.

"ראש הממשלה ממשיך לדבר על הזמנת 'חמגשיות', כביכול, למרות ששרה הודתה במפורש שהזמינה ארוחות רבות ממסעדות יוקרה ובמספר מקרים גם הזמינה שפים ממסעדות. כל בר דעת מבין שבסכום של 175 אלף שקל לא מזמינים 'חמגשיות'".

בהמשך הוסיף הגורם כי "ראש הממשלה אומנם אמר מן השפה ולחוץ שיש לו הערכה רבה לבית המשפט, אך בדבריו הוא למעשה מתעלם לגמרי מפסק הדין המרשיע. ניתן היה לצפות להתנהגות שונה מכל אדם ביחס למערכת המשפט, ודאי מראש הממשלה, שרק לפני ימים ספורים דיבר על הצורך לציית לכל פסק דין של בית המשפט".

רעיית ראש הממשלה הודתה והורשעה הבוקר בעבירה של ניצול מכוון של טעות הזולת בלי מרמה. זאת לאחר שיצרה מצג שווא שלפיו במעון הראש הממשלה לא הועסקה מבשלת במשרה מלאה, כדי לזכות במימון לארוחות ממסעדות. בית משפט השלום אישר את הסדר הטיעון בין נתניהו והפרקליטות ולפיו היא תחזיר לקופת המדינה 55 אלף שקלים.