ירי לעבר המשרד של פתחיה אגבריה, מנהלת השירותים הסו
צילום: יח"צ, ארגון העובדים הסוציאליים

מנהלת הרווחה באום אל פאחם מספרת על הירי לעבר לשכתה

האלימות נגד העובדים הסוציאליים שוברת שיאים. מנהלת לשכת הרווחה אשר הותקפה: "העובדים שלי מפחדים. גם אני חוששת, אבל למדתי איך להתגבר ולהמשיך הלאה"
מערכת כאן מקומי
01 בספטמבר 2017
00:00

פתחיה אגבריה, מנהלת השירותים הסוציאליים באום אל פחם, הייתה יעד להתקפה אלימה וזאת על פי החשד בשל חילוקי דעות עם אחת מהמשפחות שטופלו במרכז. בשיחה שהתקיימה בתכנית כאן | מקומי היא שחזרה את אשר התרחש: "הירי היה לעבר המשרד שלי, זה היה מכוון אליי. מזל שהמשרד באותו הזמן היה ריק. אני יודעת מי האדם שהיה יכול לעשות דבר כזה והעברתי את שמו למשטרה".

זהו לא אירוע האלימות הראשון עמו נאלצים להתמודד העובדים הסוציאליים בעיר והם מרגישים מופקרים: "לפני תשעה חודשים הציתו רכב של עבודת סוציאלית שעובדת איתי. המקצוע הוא מקצוע קורבני. צריך לשמור עלינו טוב יותר, צריך לקבוע שלא תפעל מחלקה שאינה מוגנת. אנחנו דורשים שיחייבו את הרשויות המקומיות להתייחס לעניין הזה ברצינות רבה יותר".

האזינו לשיחה:

על פי אגברייה, מצבם של העובדים הסוציאליים במגזר הערבי קשה יותר מאשר של עמיתיהם היהודים, בשיחה היא קושרת זאת לבעיית הנשק הבלתי חוקי במגזר:" זה הפך לתרבות, אם מישהו רוצה להשיג מטרה הוא משיג את זה דרך ירי וטרור".

למרות האירוע שעברה, אגברייה שבה מיד לעבודה ואין בכוונתה להרים ידיים:"אני בחרתי במקצוע הזה כי אני מאמינה בו, כמו שאני מאמינה באלוהים. אני חייבת להמשיך לעבוד. למחרת האירוע התחלתי את היום בחמש בבוקר והלכתי לטפל במשפחה שעברה אירוע קשה. אני ממשיכה להתנהל כאחראית על 72 עובדים סוציאליים, דבר כזה לא ירתיע אותי.

לתכנית המלאה: