מג'די חלבי
-

הפרקליטות: הפרס למוצאי שרידיו של מג'די חלבי גבוה מדי

הפרקליטות ביקשה מבית המשפט העליון לקיים דיון נוסף על פסיקתו בערעור, שהגישה משפחת קוזלי, ובה הורה למדינה לשלם עשרה מיליון דולר לבני המשפחה, שמצאו את עצמות החייל הנעדר. בפרקליטות טענו כי מדובר בהפסד גדול לקופת הציבור
אמוץ שפירא
19 ביוני 2019
04:32

הפרקליטות ביקשה אמש (שלישי) מבית המשפט העליון לקיים דיון נוסף על פסיקתו בערעור, שהגישה משפחת קוזלי, ובה הורה למדינה לשלם עשרה מיליון דולר לבני המשפחה, שמצאו את עצמות החייל הנעדר מג'די חלבי. לטענת המדינה מדובר בהפסד גדול לקופת הציבור וכי "דיווח של אזרחי המדינה על מציאה באקראי של עצמות אדם, שבדיעבד התברר שהן של חייל צה"ל שמת בנסיבות טרגיות שטרם התבררו במלואן, אינו צריך לזכות בקבלת פרס כספי בהיקף עצום כזה".

לפני כשבועיים קיבל בית המשפט העליון את ערעורם של מוצאי גופתו של החייל מג׳די חלבי, שנעלם לפני 14 שנים, וקבע כי הם זכאים לקבל מהמדינה את הפרס הכספי שהבטיחה עמותת "לחופש נולד" בסך 10 מיליון דולרים, למי שימסור על חלבי מידע. שווי הפרס עומד על כ-39 מיליון שקלים ומוצאי הגופה יקבלו גם מאה אלף שקלים על הוצאות המשפט.

אביו של החייל מג'די חלבי, נזמי, לא מתרגש מהפיצוי הגבוה שצפויה המדינה לשלם למוצאי גופת בנו, וטוען שעדיין לא הוסבר להם מה הוביל למותו. "נושא הכסף לא מעניין אותנו. אנחנו רוצים לדעת מה קרה לבן שלנו.

בספטמבר 2012 מצאו איברהים, חאדר וסובחי קוזלי, אב ושני בניו, את עצמותיו של חלבי ביער עוספיה שבכרמל כשעסקו בכריתת עצים במקום. החייל נראה לאחרונה ב-2005 בדלית אל כרמל, ומאז נעלמו עקבותיו. כעבור שבע שנים, בני משפחת קוזלי הזעיקו את המשטרה ולאחר שזוהתה גופת החייל פנו למשרד הביטחון בבקשה לקבל את הגמול הכספי שהובטח למי שיאתר אותה.