סיקורי כלי תקשורת ערביים את דיווח כאן חדשות מקבר מ
צילומי מסך

"ישראל שולטת במצרים": בעולם הערבי זועמים על דיווח כאן חדשות מקבר מורסי

התקשורת הערבית סיקרה בהרחבה את הדיווח משכונת נאסר סיטי בקהיר, שם נטמן הנשיא המצרי המודח, בכלי תקשורת ערביים המזוהים עם האג'נדה של האחים המוסלמים
רועי קייס
20 ביוני 2019
17:45

הרשתות החברתיות וכלי התקשורת בעולם הערבי סוערים בעקבות סיקור "כאן חדשות" סמוך לבית הקברות שבו נטמן נשיא מצרים המודח, מוחמד מורסי, בקהיר בלילה שבין שני לשלישי. כלי תקשורת ערביים המזוהים עם האג'נדה של האחים המוסלמים סיקרו בהרחבה את הדיווח וניסו לנצל אותו לצורך ניגוח משטר א-סיסי. לטענתם, איפשר לכאורה הנשיא המצרי לתקשורת הישראלית לצלם באזור בתי הקברות בשכונת נאסר סיטי, בעוד לאחרים הוא לא מאפשר להתקרב לבית הקברות ואף להשתתף בהלווייתו הלילית של מורסי.

בעיתון "אל-ערבי אל-ג'דיד" הפרו-קטרי נכתב בכותרת: "המצרים כועסים: משטר א-סיסי אפשר לכתב ציוני לצלם את בית הקברות שבו נטמן מורסי". גולש בשם מג'די כאמל שצוטט בכתבה הגדיל לצייץ בחשבון הטוויטר שלו: "ישראל שולטת במצרים".

ביום שני לקה מורסי, בן ה-67, בהתקף לב ומת בסיום דיון במשפט שבו נאשם בריגול למען איראן, חמאס וחיזבאללה, אליו הגיע כדי למסור עדות. מאז כמעט ולא ניתן למצוא ידיעה על מותו בעיתונים המקומיים, וברחובות קהיר נצפתה שגרה מוחלטת. כוחות הביטחון במצרים העלו כוננות מחשש להתפרעויות של תומכיו, אנשי ארגון האחים המוסלמים.