מחמוד קטוסה הנאשם באונס בת השבע

"אני אדם נקי": תמלילי חקירת האונס נחשפים

מחמוד קטוסה המואשם באונס, חטיפת ותקיפת הילדה בת ה-7 מבנימין הכחיש לאורך חקירתו את המיוחס לו. עוד פורסם כי לא נחקרו שני פועלים, שתועדו במצלמות האבטחה נכנסים לבית הספר מכניסתו האחורית, סמוך לזמן בו להערכת המשטרה בוצע האונס
כרמל דנגור
21 ביוני 2019
22:11

אם לא יקרה בקרוב שינוי דרמטי, כתב האישום נגד מחמוד קטוסה, הנאשם באונס הילדה בת השבע צפוי להתבטל כבר בשבוע הבא. כזכור, קטוסה העצור כבר 52 ימים, מואשם באונס, חטיפה ותקיפה של הילדה. מתמלילי החקירה שנחשפו הערב (שישי) בתוכנית "השבוע" בכאן 11 עולה כי לכל אורך חקירתו הכחיש קטוסה את האישומים המיוחסים לו: "אני אדם נקי".

עוד פורסם ב"השבוע" כי הילדה סיפרה בעדותה על תקיפה מינית נוספת שעברה סמוך לבית הספר, ואמה העידה במשטרה על שתי תקיפות נוספות. העדויות לא אומתו. לבסוף, מתוך ארבעה - מתואר בכתב האישום מקרה אחד.

בחזרה לתמלילים: תחילה נשאל קטוסה על הקשר שלו עם התלמידות בבית הספר בו עבד כאחראי תחזוקה. לטענתו מעולם לא הציע לתלמידות ממתקים וידע כי "הם גם דתיים, ואני יודע שאסור לי אפילו לגעת בדברים שלהם".

לאחר מכן הוטחה בקטוסה עדות הילדה על מעשה האונס. קטוסה שלא האמין למשמע הדברים אמר "זה בכלל לא נכון". הוא הוסיף: "אני חושב שיש טעות גדולה במה שקורה, אולי יש משהו נגדי כי אני אחראי על 80 פועלים".

בתום אחת החקירות שבה נשאל קטוסה מה יקרה אם יפורסמו החשדות החמורים במקום מגוריו דיר-קאדיס, השיב "אני רק מבקש את האמת, תרחמו על משפחתי ועל הבנות שלי ועל אבא שלי שבן יותר מ-80". עוד נשמע אומר כי " תמצאו את האדם הנכון, אני לא עושה את הדברים האלה".

ההחלטה המסתמנת לבטל את כתב האישום תגיע על רקע שורת כשלים שבוצעו לכאורה בניהול החקירה. החל מזיהוי הילדה את קטוסה שהושפע לדבריה אחרי שאמה הצביעה עליו קודם, דרך חוקרת הילדים שלא הצליחה לקבוע את מידת המהימנות של זיהוי הילדה את האנס וכלה בבדיקה הרפואית שהתבצעה באיחור ניכר ולא הראתה ממצאים חד משמעיים על אונס.