מחמוד קטוסה

אונס בת ה-7: המשטרה זימנה לעדות נוספת את נותנת האליבי לנאשם קטוסה

האישה העידה בעדותה הראשונה, שמחמוד קטוסה ביצע שיפוצים בביתה במועד שבו המשטרה סבורה שנעשה האונס. שלשום נגבו מחדש עדויות ממעסיקו של הנאשם וממנהלת בית הספר שבו הילדה לומדת
כרמל דנגור
23 ביוני 2019
09:43

פרשת אונס הילדה בת השבע מבנימין: המשטרה זימנה למתן עדות נוספת את האישה שבביתה עשה, לכאורה, החשוד מחמוד קטוסה שיפוצים, במועד שבו המשטרה סבורה שנעשה האונס. כך אומר היום (ראשון) גורם המעורה בחקירה לכאן חדשות. זאת במסגרת גביית עדויות מחדש ממעורבים שכבר מסרו עדות בחקירה הקודמת.

שלשום נגבו מחדש לפחות שתי עדויות בפרשה: ממעסיקו של הנאשם וממנהלת בית הספר שבו הילדה לומדת. השלושה כבר מסרו עדויות בעבר בתחנת המשטרה של מודיעין עילית. כעת ימ"ר מחוז ש"י הוא זה שגובה את העדויות.

עו"ד טל גבאי, המייצג את משפחת הילדה שנאנסה, אמר הבוקר לקלמן ליבסקינד ואסף ליברמן בכאן רשת ב, כי הוא מקווה שמחדלי החקירה לא יובילו לכך שנאשם באונס כל כך אכזרי ישתחרר. "אני מזכיר ששניים נוספים שביצעו ביחד איתו את האונס משוחררים, זו פצצה מתקתקת ואי אפשר להשלים עם תוצאה כזו".

האזינו לריאיון בכאן רשת ב

הוא הוסיף כי "הוגש כתב אישום שמבוסס על חומר ראייתי רב. הוא יצא דובר שקר בבדיקת הפוליגרף בשאלה אם פגע מינית בילדה בת שבע. בבדיקה הראשונה התוצאה לא הייתה חד משמעית, זה מונח מכובס לכך שהוא הכשיל את הבדיקה. אין ספק שרשימת המחדלים רבה. יחד עם זאת, המרחק בין העובדה שיש מחדלים לחזרה מכתב אישום הוא רב. המחדל הראשון במעלה, מרגע מסירת זהותו של האנס ועד למעצרו חלפו שלושה שבועות. אין הסבר מניח את הדעת למה המשטרה התעכבה כל כך הרבה זמן", אמר עו"ד גבאי.

קטוסה, העצור כבר 54 ימים, מואשם באונס, חטיפה ותקיפה של הילדה. מתמלילי החקירה שנחשפו שלשום בתוכנית "השבוע" בכאן 11, עולה כי לכל אורך חקירתו הכחיש קטוסה את האישומים המיוחסים לו וטען: "אני אדם נקי". 

תחילה נשאל קטוסה על הקשר שלו עם התלמידות בבית הספר בו עבד כאחראי תחזוקה. לטענתו מעולם לא הציע לתלמידות ממתקים וידע כי "הם גם דתיים, ואני יודע שאסור לי אפילו לגעת בדברים שלהם". לאחר מכן הוטחה בקטוסה עדות הילדה על מעשה האונס. קטוסה שלא האמין למשמע הדברים אמר "זה בכלל לא נכון". הוא הוסיף: "אני חושב שיש טעות גדולה במה שקורה, אולי יש משהו נגדי כי אני אחראי על 80 פועלים". 

בתום אחת החקירות שבה נשאל קטוסה מה יקרה אם יפורסמו החשדות החמורים במקום מגוריו דיר-קאדיס, השיב "אני רק מבקש את האמת, תרחמו על משפחתי ועל הבנות שלי ועל אבא שלי שבן יותר מ-80". עוד נשמע אומר כי " תמצאו את האדם הנכון, אני לא עושה את הדברים האלה".

עוד פורסם ב"השבוע" כי הילדה סיפרה בעדותה על תקיפה מינית נוספת שעברה סמוך לבית הספר, ואמה העידה במשטרה על שתי תקיפות נוספות. העדויות לא אומתו. לבסוף, מתוך ארבעה - מתואר בכתב האישום מקרה אחד.