בית הדין הצבאי בעופר

אונס הילדה בת ה-7: "התוקף התבלבל בין בתי לילדה אחרת"

אם הילדה העידה בעבר: "בתי סיפרה לי שהתוקף קורא לה בשם של ילדה אחרת". ייתכן שעדות הילדה הנוספת, שטרם נגבתה, עשויה להכריע אם לבטל את כתב האישום נגד מחמוד קטוסה
כרמל דנגור
23 ביוני 2019
17:56

‏במשטרה נערכים לגביית עדות חדשה בתיק אונס הילדה בת השבע, שעשויה לחזק או להחליש את כתב האישום נגד מחמוד קטוסה. בכאן חדשות פורסם היום (ראשון) כי לפני כחודשיים העידה האם במשטרה כי בתה סיפרה לה שהתוקף מתבלבל בינה לבין ילדה אחרת. ייתכן שעדות הילדה האחרת, שטרם נגבתה, היא עדות חדשה וקריטית.

"בתי סיפרה לי שהתוקף קורא לה בשם של ילדה אחרת, ב'. יש ילדה שזה שמה, ויש ביניהן קצת דמיון. נראה לי שהוא התבלבל בין הילדות", אמרה האם בעדותה. העדות מאותה ילדה לא נגבתה לאורך כל החקירה.

ייתכן שזו העדות הקריטית שמנסים כעת לגבות במשטרה, ועשויה לחזק או להחליש את האישומים נגד מחמוד קטוסה, הנאשם בתיק. בכך העדות עשויה להכריע אם לבטל את כתב האישום.

מוקדם יותר היום, אמר גורם המעורה בחקירה לכאן חדשות כי המשטרה זימנה למתן עדות נוספת את האישה שבביתה עשה, לכאורה, החשוד מחמוד קטוסה שיפוצים, במועד שבו המשטרה סבורה שנעשה האונס. זאת במסגרת גביית עדויות מחדש ממעורבים שכבר מסרו עדות בחקירה הקודמת.

שלשום נגבו מחדש לפחות שתי עדויות בפרשה: ממעסיקו של הנאשם וממנהלת בית הספר שבו הילדה לומדת. השלושה כבר מסרו עדויות בעבר בתחנת המשטרה של מודיעין עילית. כעת ימ"ר מחוז ש"י הוא זה שגובה את העדויות.


קטוסה, העצור כבר 54 ימים, מואשם באונס, חטיפה ותקיפה של הילדה. מתמלילי החקירה שנחשפו שלשום בתוכנית "השבוע" בכאן 11, עולה כי לכל אורך חקירתו הכחיש קטוסה את האישומים המיוחסים לו וטען: "אני אדם נקי". 

תחילה נשאל קטוסה על הקשר שלו עם התלמידות בבית הספר בו עבד כאחראי תחזוקה. לטענתו מעולם לא הציע לתלמידות ממתקים וידע כי "הם גם דתיים, ואני יודע שאסור לי אפילו לגעת בדברים שלהם". לאחר מכן הוטחה בקטוסה עדות הילדה על מעשה האונס. קטוסה שלא האמין למשמע הדברים אמר "זה בכלל לא נכון". הוא הוסיף: "אני חושב שיש טעות גדולה במה שקורה, אולי יש משהו נגדי כי אני אחראי על 80 פועלים". 

עוד פורסם ב"השבוע" כי הילדה סיפרה בעדותה על תקיפה מינית נוספת שעברה סמוך לבית הספר, ואמה העידה במשטרה על שתי תקיפות נוספות. העדויות לא אומתו. לבסוף, מתוך ארבעה - מתואר בכתב האישום מקרה אחד.