מחמוד קטוסה

הנאשם באונס בת ה-7 בהקלטות בלעדיות: "חודשיים אני בוכה וצורח – נגרם לי עוול"

מחמוד קטוסה מתייחס בקולו לכתב האישום נגדו, בהקלטות מתא המעצר: "אני אדם נקי. אתם יכולים לשאול עליי איפה שאתם רוצים, מה שאתם רוצים". ביום שלישי תינתן החלטת בית המשפט הצבאי בעניין הראיות בתיק, וייתכן שעד אז הפרקליטות הצבאית תחליט כבר לבטל את התיק
כרמל דנגור
23 ביוני 2019
20:58

"איפה האנשים שמגנים על הצדק? איפה האנשים שעומדים נגד העוול? אני רוצה צדק, לא רוצה שייגרם לי עוול. אני אדם חף מפשע". כך נשמע מחמוד קטוסה, הפלסטיני המואשם באונס הילדה בת ה-7, כשהוא מתייחס בקולו לכתב האישום נגדו, בהקלטות בלעדיות מבית המעצר שהגיעו הערב (ראשון) לידי כאן חדשות.


שבוע אחרי חשיפת פרשת האונס, כתב האישום נגד מחמוד קטוסה מכפר קדום עומד בפני הכרעה אם לבטלו או לא. את ההחלטה בנוגע לכתב האישום עשויה להכריע עדות חדשה, שייתכן כי תחזק את גרסת הילדה הנאנסת או תחליש אותה. בנוסף, בימים האחרונים נגבו עדויות ממי שכבר העידו בעבר, כחלק מפתיחת החקירה מחדש. 

בינתיים הנאשם ממשיך לדבוק בחפותו, כפי שניתן לשמוע בהקלטות: "אני אדם נקי. אתם יכולים לשאול עליי איפה שאתם רוצים, מה שאתם רוצים. אני את האשמה הזאת לא יכול לשאת. אני אדם שנגרם לו עוול. קרוב לחודשיים אני בוכה וצורח – אני אדם שנגרם לו עוול. אמרתי למשטרה שאני בן אדם, יש לי משפחה, יש לי בן ושלוש בנות. תדמיינו מה הן התחושות של הבת שלי".

ביום שלישי תינתן החלטת בית המשפט הצבאי בעניין הראיות בתיק, וגם ייקבע המועד האחרון של הפרקליטות הצבאית שבו עליה להודיע אם היא חוזרת בה מכתב האישום. אם אכן תתקבל החלטה לבטל את כתב האישום, היא תגיע על רקע שורת קשיים בתיק, שנחשפו בכאן חדשות: החל מזיהוי הילדה את קטוסה אחרי שאמה הצביעה עליו כחשוד, חוקרת הילדים שלא הצליחה לקבוע מהי מידת המהימנות בזיהוי הילדה את האנס, והבדיקה הרפואית שנעשתה באיחור ניכר ולא העלתה ממצאים חדש משמעיים על אונס.