מחמוד קטוסה הנאשם באונס בת ה-7

גורמים המעורים בתיק אונס בת ה-7: התביעה לא צפויה לחזור בה מהאישום

הילדה שנאנסה נלקחה למתן עדות נוספת אצל חוקרת הילדים במשטרה, כחלק מפתיחת החקירה מחדש. מחר תינתן החלטת בית המשפט הצבאי בעופר בעניין הראיות בתיק, והמועד האחרון שבו תצטרך הפרקליטות הצבאית להחליט אם לבטל את כתב האישום או לא
כרמל דנגור
24 ביוני 2019
15:46
עודכן ב 16:20

התביעה הצבאית אינה צפויה לחזור בה מכתב האישום נגד מחמוד קטוסה, בפרשת אונס הילדה בת ה-7. כך מעריכים היום (שני) גורמים המעורים בחקירה. מחר תינתן החלטת בית המשפט הצבאי בעופר בעניין הראיות בתיק, והמועד האחרון שבו תצטרך הפרקליטות הצבאית להחליט אם לבטל את כתב האישום או לא.


כחלק מפתיחת החקירה מחדש, בימים האחרונים נגבו עדויות ממי שכבר העידו בעבר. היום נלקחה הילדה עצמה למתן עדות נוספת - חמישית במספר, אצל חוקרת הילדים של המשטרה.

בינתיים הנאשם ממשיך לדבוק בחפותו, כפי שניתן לשמוע בהקלטות בלעדיות מבית המעצר, שפורסמו אמש בכאן חדשות: "איפה האנשים שמגנים על הצדק? איפה האנשים שעומדים נגד העוול? אני רוצה צדק, לא רוצה שייגרם לי עוול. אני אדם חף מפשע", נשמע קטוסה מתייחס בקולו לתיק. "אני אדם נקי. אתם יכולים לשאול עליי איפה שאתם רוצים, מה שאתם רוצים. אני את האשמה הזאת לא יכול לשאת. אני אדם שנגרם לו עוול. קרוב לחודשיים אני בוכה וצורח – אני אדם שנגרם לו עוול. אמרתי למשטרה שאני בן אדם, יש לי משפחה, יש לי בן ושלוש בנות. תדמיינו מה הן התחושות של הבת שלי".

אם בכל זאת תתקבל החלטה לבטל את כתב האישום, היא תגיע על רקע שורת קשיים בתיק, שנחשפו בכאן חדשות: החל מזיהוי הילדה את קטוסה אחרי שאמה הצביעה עליו כחשוד, חוקרת הילדים שלא הצליחה לקבוע מהי מידת המהימנות בזיהוי הילדה את האנס, והבדיקה הרפואית שנעשתה באיחור ניכר ולא העלתה ממצאים חדש משמעיים על אונס.