מוחמד קטוסה

אונס בת ה-7 | הפרקליטות הצבאית חוזרת מכתב האישום

הפרקליט הצבאי הראשי שרון אפק: "אין סיכוי סביר להרשעה של קטוסה". הוא הדגיש שהחקירה תימשך ביתר שאת, ביחס לקטוסה ובכיוונים נוספים. אחיו של קטוסה לכאן חדשות: יצאנו מהמוות לחיים
כרמל דנגור ורועי שרון
25 ביוני 2019
07:46
עודכן ב 08:25

הפרקליט הצבאי הראשי, אלוף שרון אפק, הודיע הבוקר (שלישי) על חזרה מכתב האישום, ושחרור ממעצר של מחמוד קטוסה, שנאשם באונס הילדה בת ה-7. בהחלטה נכתב כי מהתשתית הראייתית עכשיו אין סיכוי סביר להרשעה. בנוסף הודגש שההחקירה "תימשך ביתר שאת הן ביחס לקטוסה והן בכיוונים נוספים". 

"לאחר הגשת כתב האישום, התקבל במשטרת ישראל מידע חדש משמעותי. הפרקליט הצבאי הראשי נועץ בנושא גם עם פרקליט המדינה וגורמים בכירים מטעמו", נכתב בהודעת הפרקליטות הצבאית. "בסיום הדיון הוחלט, שיש מקום לביצוע השלמות חקירה". בנוסף נכתב שאתמול עדכנה המשפחה שברשותה ראיות נוספות שנמסרו למשטרה. הן נשלחו לבדיקת מעבדה ונערכו פעולות חקירה נוספות, אך בשלב זה הן עדיין לא מחזקות את התשתית הראייתית. 


אפק הוסיף בהחלטתו: "בשורה התחתונה, לאחר בחינת חומר הראיות בתיק, השלמות החקירה שבוצעו, וניתוח פעולות החקירה שעוד נכון לבצע, סבר הפצ"ר כי לא התגבש בתיק, לעת הזו, סיכוי סביר להרשעת קטוסה. על כן, החליט הפצ"ר לחזור מכתב האישום ולאפשר למשטרת ישראל להמשיך ולהשלים את החקירה". הוא הוסיף שלאחר החקירה ייערך הליך בחינה ביחס לאופן הטיפול בתיק. 


עו"ד נאשף דרוויש, המייצג את קטוסה, אמר בריאיון לדב גיל-הר בכאן רשת ב: "אמרתי את הדברים מהיום הראשון, אני מאוד שמח שההחלטה הנכונה התקבלה. אני מאוד מצטער שההחלטה התקבלה מאוחר. אני רק חייב להגיד שאני לא נמצא בהרגשה שפדופיל השתחרר בגלל איזה קושי ראייתי, אני נמצא בהרגשה שחף מפשע שוחרר לאחר כמעט חודשיים". 

הריאיון המלא עם נאשף דרוויש


אחיו של מחמוד קטוסה, אנואר, אמר בריאיון לתוכנית "קלמן-ליברמן" בכאן רשת ב: "יצאנו מהמוות לחיים. אף אחד לא יודע איך החיים שלנו היום בימים האלה. אנחנו קודם אמרנו שמחמוד לא עשה כלום, אף אחד לא שמע אותנו, אמרנו את זה למשטרה וגם לבית המשפט ולכל העולם. מי שעשה את זה הוא מסתתר אולי במודיעין עילית ואולי נשמע אחרי שבוע או שבועיים דבר כזה". 


אתמול אספו חוקרי היחידה המרכזית ש"י את בגדי הילדה בת ה-7 שנאנסה. על אף הזמן שחלף מאז המועד המשוער של האונס, יותר מחודשיים וחצי, ינסו במשטרה להפיק מהם דגימת דנ"א. כמו כן, הילדה העידה בפעם החמישית במשטרה, וגם אמה מסרה עדות נוספת.