מחמוד קטוסה

אונס בת ה-7: נגבתה עדות מילדה ששמה הוזכר בעדות האם

עדות הילדה הנוספת לא חיזקה את הראיות נגד מחמוד קטוסה, והחשש שנפגעה גם הוא - התבדה. בעקבות הכישלון, צוות בדיקה משותף לפרקליטות הצבאית ולמשטרה יבחן את ההתנהלות בתיק
כרמל דנגור, רועי ינובסקי ונורית יוחנן
25 ביוני 2019
21:30

פרשת האונס של הילדה בת השבע: חוקרי ימ"ר ש"י גבו בימים האחרונים עדות מילדה נוספת, שהיה חשש שנפגעה על ידי הנאשם לשעבר מחמוד קטוסה. כך דווח הערב (שלישי) בחדשות הערב בכאן 11. גורם בחקירה הבהיר כי מדובר בילדה שאת שמה הזכירה אמה של הנאנסת בעדותה במשטרה.

עדות הילדה הנוספת לא חיזקה את הראיות נגד הנאשם לשעבר, והחשש שנפגעה גם הוא - התבדה. לצד מכלול הראיות החלש בתיק, כישלון פעולת החקירה הזו הוביל לביטול כתב האישום נגד קטוסה. החקירה עדיין נמשכת וקטוסה הוא החשוד היחיד. עם זאת, פעולות החקירה שבוצעו בשבוע האחרון דווקא החלישו את הראיות נגדו.

עוד דווח בחדשות הערב כי בעקבות הכישלון, צוות בדיקה משותף לפרקליטות הצבאית ולמשטרה יבחן את ההתנהלות בתיק. הבדיקה תבחן את נהלי הטיפול בתיקים רגישים והממשקים בין המשטרה לפרקליטות הצבאית ביהודה ושומרון - לצד שלל גופי האכיפה שפועלים במקום - שב"כ, משטרה והפרקליטות הצבאית הראשית.


הבוקר הודיע הפרקליט הצבאי הראשי, אלוף שרון אפק, על חזרה מכתב האישום, ושחרור ממעצר של מחמוד קטוסה. בהחלטה נכתב כי מהתשתית הראייתית עכשיו אין סיכוי סביר להרשעה. בנוסף הודגש שההחקירה "תימשך ביתר שאת הן ביחס לקטוסה והן בכיוונים נוספים". 

בריאיון לאורי לוי בתוכנית "ערב ערב" בכאן 11 אמר היום קטוסה: "אני לא ראיתי את הילדה, לא מכיר אותה ולא מכיר את המשפחה הזאת". קטוסה לא חסך ביקורת על החקירה ואמר: "אני מבקש מהחוקרים שאם הם צריכים לחקור אדם על משהו – שיעשו את זה בצורה נכונה, כמו שצריך, ולא יגיעו לבן אדם הלא נכון. הם צריכים לעשות את העבודה שלהם כמו שצריך".