רביד פלוטניק (נצ'י נצ')

בחירות העורכים - כאן 88 | 2.7.2019

עדכון אחרון - 2.7.2019
מערכת כאן
03 ביולי 2019
14:45

כאן 88 עם מוזיקה חדשה בשבילכם. אלה שירים ישראלים ובינלאומיים שתוכלו לשמוע אצלנו. כמובן שלצדם אנו משמיעים שירים חדשים ומעולים נוספים בשידורי התחנה. בכל שבוע נפרסם כאן באתר שירים חדשים שכדאי להכיר, אשר בחרו העורכים המוזיקליים שלנו. לכל בחירות העורכים אפשר להאזין בפלייליסט מתעדכן בספוטיפיי.

אלון לוטרינגר - The Maze

אלון לוטרינגר, אחד המוזיקאים הכי מוכשרים בסביבה, חוזר עם אלבום שני. הוא פרץ לחיינו בזכות להקת "מורה" המופלאה ולמרות שאולי השם שלו לא מצלצל לכם מוכר בטוח שמעתם אותו ואת הנגינה שלו בעשרות שירים בשנים האחרונות. בשעה טובה אחרי שניגן עבור כולם הוא חוזר לנגן עבור עצמו. אלבומו השני והחדש Ground נוצר יחד עם אמיר ברסלר ובעזרת מוזיקאים כמו יוגי, עוזי רמירז, אבנר קלמר ומאיה בלזיצמן. סינגל הבכורה, The Maze, כמו כל האלבום עוסק במסע הנפשי שחווה לוטרינגר בשנים האחרונות. 

“Some mazes take the shape Of the one who's lost inside”

פסקול נהדר למסעות נפשיים של אחרים. 

רביד פלוטניק (נצ'י נצ') – נתראה בגלגול הבא

שנתיים אחרי האלבום המבריק "שפל וגאות", שזכה בפרס אלבום השנה של אקו"ם, רביד פלוטקין שם בצד את שם הבמה שלו, נצ'י נצ', וחוזר לשמו האמיתי. סימן למה שמצפה לנו באלבומו החדש "ועכשיו לחלק האומנותי", שבו בהחלט מרגישים את ההתפתחות המוזיקלית של הראפר המוערך. מדובר באלבום ורסטילי, אקטואלי ובוגר להפליא, אשר פונה לקהלים שונים. אחד השירים הבולטים באלבום, "נתראה בגלגול הבא", נכתב לזכרה של גלי בללי ז"ל, אשר איבדה את חייה באסון בנחל צפית באביב שעבר. המילים בשיר כואבות, מדברות על געגוע ואובדן. את הטקסט החודר מלווה תיפוף עדין וכינורות אתניים שמאפיינים מוזיקת עולם, אבל תוצרת הארץ. 

Lucy Rose - Conversation

השנה עוד לא נגמרה ובמגזין הגרדיאן כבר הכתירו את No Words Left, האלבום החדש של של לוסי רוז, בתור אחד האלבומים הטובים של שנת 2019. האמת שבצדק. זה אלבום קטן, אינטימי וצנוע על שברון לב במיטב המסורת של ג'וני מיטשל. הוא נפתח כבר בהצהרה עם השיר Conversation והמשפט: 

"No one loves me quite like you do, but no one lets me down like you do"

אף שיר לא יעשה לכם כל כך נעים השנה כמו השיר הזה ואף שיר לא ישבור לכם את הלב השנה כמו השיר הזה.

Princess Shaw - Lifted

פריננס שואו וקותימאן חוזרים אלינו עם Lifted, שיר חדש שכתבה והלחינה שואו והופק על ידי קותי. הזמרת האמריקאית האנונימית התגלתה בפרויקט היוטיוב המיוחד של קותי, Thru-You, בעקבותיו גם יצא הסרט הדוקומנטרי Presenting Princess Shaw אודות המפגש ביניהם. שואו סחפה וריגשה עם סיפור החיים הקשה והמורכב שלה וכעת היא ממשיכה להביע את הקשיים שלה בכתב באופן מעורר השראה. Lifted, כתוב באופן שרבים יכולים להזדהות איתו, בטח עם ההפקה המצוינת באווירת פופ/סול/אר'נ'בי של קותימן.

ממשיכים איתנו מהשבוע שעבר (לקריאה נוספת):

חמי רודנר עם הדס קליינמן ואביב בכר – הילד בבועה
יפתח שפירא – הגיטרה
מארינה מקסימיליאן – יש פה בית
סיוון טלמור – Magic Dust
שי צברי – זוהר
Bruce Springsteen – There Goes My Miracle
Japanese Breakfast – Head Over Heels
Kishi Bashi - A Song for You
Mumford & Sons – Woman
Tash Sultana - Can't Buy Happiness
The Raconteurs – Somedays
Walden – Alive
Will Kimbrough – I Like it Down Here

רשימת השירים שעלו לדיון העורכים

לשאלות ולשליחת חומרים: 88music@kan.org.il
(חומרים חדשים יש לשלוח בפורמט Mp3-320 בלבד)

לארכיון מדור בחירות העורכים