קנאביס

רפורמת הקנאביס: בתי מרקחת יוכלו לשנות מרשמים

הדבר ייעשה אם לא נמצא הזן שנרשם להם למטופלים. התנאי הוא שהרוקח ישנה לסוג קנאביס דומה או חלש יותר מזה שכתוב במרשם
קטי דור
04 ביולי 2019
21:20

משרד הבריאות החל בימים האחרונים פיילוט לפיו רוקחים יכולים לשנות מרשמים של מטופלי קנאביס אם לא נמצא הזן שנרשם להם בבית המרקחת. כך פורסם הערב (חמישי) בחדשות הערב בכאן 11. התנאי הוא שהרוקח ישנה לסוג קנאביס דומה או חלש יותר מזה שכתוב במרשם.הדבר נועד להקל על החולים שלא מוצאים זנים רבים של קנאביס שלהם הם זקוקים בבתי המרקחת. אם הפיילוט יצליח, הוא יתרחב לבתי מרקחת נוספים ברחבי הארץ. צעד זה מצטרף לשורת ההקלות עליהן הכריז היום משרד הבריאות בהן: פיקוח על מחירי הקנאביס ומוצריו, פיצול מרשמים בין בתי מרקחת והארכת תוקף הרשיון לשימוש בקאנביס.

הצעדים המקלים יכללו גם הארכה של הוראת השעה לגבי רישיונות לקנאביס רפואי, כך שהחולים המחזיקים רישיונות מלפני מועד החלת הרפורמה בנושא, יוכלו לקבל את הקנאביס גם במתכונת החדשה דרך בתי המרקחת, וגם במתכונת הישנה שהייתה נהוגה עד כה. לפי המשרד, סובלים מאוטיזם, בהם גם ילדים, יוכלו לבחור אם לעבור למתכונת החדשה או להמשיך במתכונת הישנה, לפי בחירתם, עד האחד ביולי 2020. יתאפשר גם "פיצול מרשם", כך שיהיה ניתן לרכוש חלק מכמות הקנאביס הנדרשת בבית מרקחת אחד, ואת השאר בבית מרקחת אחר.

מאז יצאה לפועל רפורמת הקנאביס הרפואי של משרד הבריאות מתלוננים מטופלים רבים על בעיות שונות וקשות שעמן הם מתמודדים, ובהם זנים ומינונים שאינם מתאימים להם, חומר שאינו איכותי ומלא עובש, ופגיעה ברצף הטיפולי שלהם. נגד משרד הבריאות עומדת עתירה לבג"ץ, שהוגשה על ידי העמותה לקנאביס רפואי וקוראת לעצירת הרפורמה.