טראמפ בנאומו באירוע ה"הצדעה לאמריקה"
צילום: אי-פי

טראמפ ביום העצמאות האמריקני: "האומה שלנו חזקה יותר מאי פעם"

בנאומו על מדרגות אנדרטת לינקולן בוושינגטון, העלה נשיא ארה"ב על נס את מייסדי ומעצבי האומה האמריקנית ושיבח את זרועות הכוחות המזויינים, כשממעל חגים מטוסי הצבא
נתן גוטמן
05 ביולי 2019
03:58

הנשיא דונלד טראמפ נאם הלילה (חמישי) באירוע "הצדעה לאמריקה" שנערך לציון יום עצמאותה ה-243 של ארצות הברית על מדרגות אנדרטת לינקולן בוושינגטון, על אף מזג האוויר הגשום. בנאומו, שיבח הנשיא ארוכות את כל זרועות הכוחות המזויינים האמריקניים, תוך שהוא מציג מסוקים ומטוסים צבאיים שחגו מעל. בדבריו, העלה טראמפ על נס את מייסדי האומה האמריקנית ואת אלו שעיצבו אותה במהלך השנים, בהם פעילים למען זכויות האזרח בכלל והנשים בפרט.

זיקוקים בוושינגטון מעל אנדרטת לינקולן  (אי-פי)

"ארה"ב קיבלה את חירותה ואף אחד לא יקח זאת ממנה. באמריקה, שום דבר הוא בלתי אפשרי", אמר הנשיא האמריקני בנאומו אל מול הקהל הנלהב, וקבע: "האומה שלנו חזקה יותר מאי פעם". על רעידת האדמה העוצמתית שהיכתה בקליפורניה אמר כי הוא תודרך לגביה וכי "נראה שהכל תחת שליטה". בין השאר, הוא אף הבטיח - "בקרוב מאוד נציב את הדגל האמריקני על מאדים".


מטס יום העצמאות בבית הלבן  (אי-פי)

זיקוקים בניו יורק  (אי-פי)

החלטתו של טראמפ לנאום בארוע יום העצמאות ולהציב בו כלים צבאיים התקבלה בביקורת מצד יריביו הדמוקרטים, אולם הנשיא נמנע בנאומו מאמירות פוליטיות. כשעתיים לפני האירוע עצרה המשטרה שני בני אדם ששרפו את דגל ארה"ב אל מול חזית הבית הלבן. שריפת דגלים אמריקניים אינה אסורה בארצות הברית, אך נמסר כי השניים נעצרו לאחר תקיפת שוטרים, שיבוש חקירה והתנגדות למעצר. שני שוטרים נפצעו בעת הניסיון לעצור את המציתים.