עמיר פרץ וציפי לבני
צילום: רוני שוצר, פלאש 90

חברי כנסת מהעבודה מקדמים יוזמה להקמה מחדש של המחנה הציוני

אנשי המפלגה מההווה ומהעבר מפעילים לחץ מול היו"ר הנבחר עמיר פרץ בנושא החזרת ציפי לבני, ומאמינים כי הוא יסכים למהלך. פרץ בתגובה: אפגש השבוע עם לבני
זאב קם
07 ביולי 2019
08:39

חברי כנסת בהווה ובעבר ממפלגת העבודה מקדמים יוזמה להקים מחדש את המחנה הציוני עם התנועה של ציפי לבני. חברי הכנסת מפעילים לחץ בתוך המפלגה, וגם מול היושב ראש הנבחר עמיר פרץ.

מטרתם של אותם חברי כנסת היא להחזיר את לבני למפלגה, מתוך הבנה כי היא לא תהיה מוכנה לשוב לבד - אלא רק במסגרת חבירה של אנשים נוספים מהתנועה. בנוסף, חברי הכנסת שמקדמים את היוזמה רוצים לטשטש את המותג "מפלגת העבודה", הנתפס כפחות מוצלח מהמחנה הציוני.


חברי הכנסת מאמינים שפרץ ייענה לדרישה ויסכים לחיבור אם זה יהיה התנאי של ליבני. מלשכתו של פרץ, שהיה במחנה הציוני כחבר התנועה לפני ששב למפלגת העבודה, אמרו בתגובה כי הוא מתכוון להיפגש השבוע עם לבני.

הבוקר אמר יו"ר ישראל דמוקרטית אהוד ברק, בריאיון ל"הבוקר הזה" עם אריה גולן בכאן רשת ב, כי מפלגתו בודקת חיבור עם לבני. "אנחנו בודקים את האפשרויות - מה קורה עם ציפי לבני, מה קורה עם מרצ, העבודה וגופים אחרים. מה שהיה חסר בפעם הקודמת זה גוש גדול שיתחיל יותר שמאלה ויקיף כמה שיותר", אמר ברק.

האזינו לריאיון עם אהוד ברק בכאן רשת ב

חבר הכנסת מכחול לבן עפר שלח התייחס במהלך סוף השבוע לשאלת חיבורי מפלגות השמאל באירוע שבתרבות בבאקה אל־גרבייה, ואמר: "כחול לבן תרוץ באותו הרכב שהביא 35 מנדטים בבחירות האחרונות, ואני מקווה שהמפלגות האחרות שמתיימרות לסייע בחילופי השלטון ינהגו לא לפי גחמות אישיות ויומרות חסרות בסיס לראשות ממשלה או לשרות, אלא לפי כלל אחד – מה יביא ניצחון".