חפש
Languages
מטוס ממריא מנתב"ג
צילום: פלאש 90

מסתמן: שני שדות תעופה יוקמו, המטוסים לא יוכלו לנחות בהם

המדינה צפויה להחליט על הקמת שני שדות תעופה משלימים במקום אחד לנתב"ג, ברמת דוד ובנבטים. העלות למשלם המיסים כפולה. דוח פנימי חושף כי מסלולי הנחיתה בשדות התעופה יהיו קצרים מדי עבור מטוסים בינוניים וגדולים
שרון עידן
09 ביולי 2019
19:26

המדינה צפויה להחליט על הקמת שני שדות תעופה משלימים במקום אחד לנתב״ג, שייבנו עד שנת 2050. מדוח פנימי שהגיע לידי כאן חדשות היום (שלישי) נחשף כי המסלול שייבנה לא יוכל לאפשר טיסה של מרבית מטוסי הסילון הבינוניים והגדולים. בנוסף, מאחר שהוחלט על הקמה של שני שדות במקום אחד, העלות למשלם המסים צפויה להיות כפולה.

ההחלטה על הקמת שדה תעופה בין לאומי נוסף התקבלה לפני למעלה מעשור, בעקבות ההבנה שנתב"ג יגיע בשנים הקרובות לקיבולת מלאה. הוועדה שבחנה את הנושא מצאה שני מיקומים אפשריים לשדה התעופה: נבטים שבדרום ורמת דוד בעמק יזרעאל.

מהדוח עולה כי מסלולי הנחיתה בשדות התעופה יהיו קצרים מדי עבור מטוסים בינוניים וגדולים. המשמעות היא שלא ניתן יהיה לבצע טיסות טרנס-אטלנטיות מהשדות ומטוסים גדולים לא יוכלו לנחות בהם. אותם מטוסים משנעים כ-40% מהנוסעים כבר כיום. בנוסף, הם מטיסים לישראל כ-50% מהמטענים והסחורות. חלק ניכר ממטוסי אל על לא יוכלו לטוס בשדות החדשים כלל, זאת על אף שהתוכנית להקמתם אמורה בין היתר לספק מקום נוסף לנחיתות חירום חוץ מנתב"ג. 

תגיות:
נתב"ג