רון קובי
צילום: פלאש 90

רון קובי על רקע הזימון לשימוע במשרד הפנים: "אריה דרעי לא מעניין, הוא הולך לבית סוהר"

ראש עיריית טבריה התראיין בכאן רשת ב, האשים את שר הפנים בפגיעה בדמוקרטיה ומחה על כך שהריאיון עוסק בעיר ולא באמירותיו של שר החינוך הרב רפי פרץ על טיפולי המרה לקהילת הלהט"ב
קלמן ליברמן
15 ביולי 2019
09:42

ראש עיריית טבריה רון קובי תקף הבוקר (שני) את שר הפנים אריה דרעי בכאן רשת ב על רקע הזימון לשימוע במשרד הפנים: "אריה דרעי והפרוצדורות שלו לא מעניין אף אחד במדינת ישראל, הוא הולך לבית סוהר. המדינה ראתה שאריה דרעי המושחת התערב בישיבת מועצה כדי להפיל ראש עיר ולפגוע בדמוקרטיה. אנחנו נסלק אותו ממשרד הפנים, אני אהיה שר הפנים הבא. אם אתם מתעניינים בטבריה זה סימן שניצחתי".

האזינו לריאיון המלא עם רון קובי

"המועצה פוזרה אתמול בלילה, כשלא עבר התקציב בפעם החמישית. השלב הבא זה קביעת תאריך לשימוע", הסביר קובי. "אני לא חושב ששר הפנים יכול לעשות לי שימוע ולהדיח אותי. הוא לא יכול. נלך איתו לבג"ץ, ניקח אותו לפינות שהוא לא יוכל לצאת מהן".  


ראש עיריית טבריה מחה על כך שהריאיון עוסק בעיר ולא באמירותיו של שר החינוך הרב רפי פרץ על טיפולי המרה לקהילת הלהט"ב: "למרות כל הנזק שעשו פרץ וסמוטריץ' לקהילת הלהט"ב – אתם מדברים על טבריה. הציונות הדתית מתרסקת. רון קובי והימין החילוני מפרקים את הציונות הדתית ואת הימין ומביאים אותו למקום שפוי, ולא קיצוני של סמוטריץ' הסמרטוט. אני לא יודע איך ביבי לא פיטר כבר הבוקר את פרץ שמתנהג בצורה חלאתית לקהילת הלהט"ב. בושה וכלימה למדינת ישראל".