כבאיות באור יהודה, היום

גל השריפות: "אמרו לי 'יש לך שתי דקות לצאת מהבית, מפנים את כל הרחוב'"

מאות תושבים פונו מאור יהודה, שבי שומרון ושני מושבים באזור בית שמש. כבישים ברחבי הארץ נחסמו
כתבי כאן חדשות
17 ביולי 2019
14:55

השריפות ברחבי הארץ היום (רביעי) גרמו לפינוי תושבים מבתיהם בכמה יישובים ולחסימת כבישים ברחבי הארץ.

היישוב שבי שומרון פונה במלואו בעקבות שריפה באזור. ראש המועצה האזורית שומרון, יוסי דגן, אמר כמשדר מיוחד בכאן 11 שמדובר בכ-200 משפחות. הוא מתח ביקורת על מכבי האש: "היו שני מטוסי כיבוי והלכו. אמרו לי דברים סותרים, אני חושש מאסון". השר לביטחון הפנים גלעד ארדן מסר כי "אין ולא הייתה שום החלטה או אמירה לגבי 'סדרי עדיפויות', וציין כי בשל הרוחות העזות המטוסים מקורקעים עד לקבלת אישור המראה.


כמו כן פונו בצהריים תושבי המושבים נווה מיכאל ואדרת שבאזור בית שמש, בעקבות דליקה שמתקרבת לבתים. קודם לכן פונו באור יהודה תושבים משכונת רמת פנקס, שם עלו באש חמישה בתים. ראש העיר ליאת שוחט אמרה לכאן 11 כי יש כוונה לפנות תושבים נוספים:  "אור יהודה מתמודדת עם שריפה מאוד קשה. עדיין לא הושגה שליטה, פונו בתים, נפתח מוקד עירוני לקליטתם".


ברק אברהם, תושב רמת פנקס, סיפר לכאן חדשות: "באזור השעה 12:00 אני מתעורר מדפיקות חזקות על הדלת. מסתבר שאלה היו שני שוטרים שהעירו אותי. אני רואה דרך החלון עשן כבד, מסתבר שזה היה ממש צמוד לבית. אמרו לי 'יש לך שתי דקות לצאת מהבית, אנחנו מפנים את כל הרחוב".  

ניצב כבאות והצלה דדי שמחי אמר מוקדם יותר כי עדיין לא ידוע הסיבה לפרוץ הדליקות, אך ציין כי "אין ספק שמזג האוויר, הטמפרטורות הגבוהות והצמחייה הרבה מסייעים באופן ניכר להתפשטות האש. ולכן צריך להקפיד קלה כבחמורה בכל מה שקשור לאש". הוא הוסיף: "אני גם מאוד שמח שביום שכזה בית הדין לעבודה הנחה את הוועד שלי להפסיק את העיצומים, כי אוי ואבוי אם העיצומים היו נמשכים ביום שכזה".

הדליקות גרמו גם לחסימת כבישים כמו דרך 40 מנחלים לבארות יצחק, כביש 42 מצומת אשדוד ליישובי גדרות וכביש 461 ממחלף מסובים לסביון.