בית החולים השיקומי רעות בתל אביב
צילום: אבי טייכר CC BY 3.0

הוארך מעצר המטפל החשוד בהריגת קשיש בבית חולים בת"א

כפי שנחשף בכאן חדשות, הקשיש בן ה-88 מת שעות לאחר שהמטפל הכה אותו, לפי החשד, בבית החולים השיקומי רעות. ביהמ"ש: "סמיכות הזמנים בין אירוע התקיפה, לכאורה, לבין המוות יש בו כדי להעלות חשד שצריך להתברר עד תומו"
דניאל אלעזר
21 ביולי 2019
11:32

בית משפט השלום בתל אביב האריך לפנות בוקר (ראשון) בארבעה ימים את מעצרו של המטפל אנטולי קובל, אשר כפי שנחשף בכאן חדשות - חשוד בעבירות של הריגה ותקיפה סתם של קשיש בן 88, שטופל בבית החולים השיקומי רעות בתל אביב. שעות ספורות לאחר ההתעללות, לפי החשד, הקשיש מת.

קובל נעצר ביום שישי האחרון בנמל התעופה בן גוריון, לאחר שרכש כרטיסים ברגע האחרון לבורגס שבבולגריה כדי להימלט מהארץ.  נציג המשטרה אמר בדיון בהארכת המעצר כי אנשים בבית החולים טוענים שהחשוד היה שיכור בעת שתקף את הקשיש, לפי החשד. עוד נטען כי קובל תקף את הקשיש לפחות בשלוש מכות בפלג גופו התחתון, ונמצאו סימני חבלה על גופו של הקשיש. החשוד טוען להגנתו כי לא הרביץ לקשיש, וכי הפך אותו על גבו מכיוון שהיה צריך להחליף לו חיתול.

עוד עולה מהחשדות כי לאחר שאחות בבית החולים רעות הבחינה במטפל מכה את הקשיש, היא ביקשה ממנו לעזוב את המקום. קובל סירב ונשאר בבית החולים, ועזב את המקום רק לאחר שהגיע מאבטח. יום למחרת הוא חזר לעבודה, אך קיבל מכתב המשעה אותו מעבודתו. כשנשאל החשוד בחקירתו מדוע רצה לטוס לבולגריה, הוא טען שיש לו ימי חופש שאותם רצה לנצל, אך בדיקה העלתה שאין לו ימי חופש.

בהחלטתו ציין בית המשפט כי ״בתיק עדויות רבות, ביניהן אף עדויות המסבכות את החשוד לפחות לעניין תקיפת חסר הישע. יש צורך בחקירה נוספת ומרובה בוודאי לעניין הוכחת הקשר הסיבתי, וייתכן כי קשר כזה לא יימצא, אולם סמיכות הזמנים בין אירוע התקיפה, לכאורה, לבין המוות יש בו כדי להעלות חשד שצריך להתברר עד תומו״.

מבית החולים השיקומי רעות נמסר בתגובה לאירוע: "בית חולים שיקומי רעות ת"א נוקט במדיניות של אפס סובלנות לאלימות. בליל 17.7.19 ניצפה על פי החשד עובד כוח עזר מכה מטופל בעת שניגש לטפל בו. העובד הושעה מיידית מעבודתו, ובמקביל הגיש בית החולים תלונה נגד העובד במשטרה. בית החולים עדכן את משרד הבריאות במקרה החריג.

"המטופל, שחש ברע כבר משעות הערב המוקדמות יותר, הועבר לטיפול בביהח איכילוב, אושפז שם ולצערנו נפטר למחרת. בית החולים נמצא בקשר עם המשפחה ומשתתף בצערה העמוק. יודגש כי הנהלת ביה"ח משתפת פעולה באופן מלא עם החקירה".

אמש המשטרה עצרה מטפלת בת 38 מהפיליפינים, בחשד שתקפה קשישה בת 89 מרמת השרון. את התלונה הגיש בנה של הקשישה, לאחר שהמטפלת נצפתה מכה אותה. המטפלת תובא ככל הנראה היום בצהריים לבית משפט לדיון בבקשת המשטרה להאריך את מעצרה.