מעצר החשודים בקפריסין

מסדר זיהוי צפוי ל-12 החשודים באונס בקפריסין

כלי תקשורת בקפריסין דיווחו כי המסדר יתקיים מחר. ביממה האחרונה נחקרו חמישה חשודים בפרשה. המתלוננת מלווה על ידי עובדת סוציאלית ופסיכולוגית, משפחתה לא נמצאת עימה
ורד פלמן
22 ביולי 2019
15:49

כלי תקשורת בקפריסין דיווחו היום (שני) כי 12 החשודים באונס הקבוצתי באיה נאפה יובאו מחר למסדר זיהוי. ביממה האחרונה נחקרו חמישה חשודים בפרשה. עוד דווח כי המתלוננת מלווה על ידי עובדת סוציאלית ופסיכולוגית מאחר ובני משפחתה לא נמצאים עימה. 

במהלך סוף השבוע פורסם כי ממשלת ישראל לא תפעל משפטית להבאת החשודים באונס חזרה לישראל בשלב זה. ישראל וקפריסין אמנם חתומות על אותה אמנה שמאפשרת הסגרה זו לזו, אבל הדבר רלוונטי רק בתום משפט ואחרי גזר דין. 

גורם הבקיא בפרטי החקירה אמר כי תשעה מהחשודים טענו שלא קיימו מעולם יחסי מין עם המתלוננת, ושישה מהם מודים שהיו בחדר. על פי עדויות המתלוננת, האונס שבוצע היה אכזרי וברוטלי. אמו של אחד החשודים גינתה את המעשה וסיפרה שבנה התקשר אליה בבכי והכחיש קשר למתלוננת ולעצורים הנוספים. היא הוסיפה שאחותה נסעה לקפריסין ללוות את בנה, שהיה אמור לחזור כבר אחרי חופשה של שבוע.

אתמול תקף אביו של אחד החשודים את גרסת המתלוננת: "רקדנית במועדון, היא הייתה איתם שישה ימים בהסכמה, אז ביום השביעי לא מסכימים?". בריאיון לכאן רשת ב הוסיף האב כי "היא טענה ביום האחרון שכל הנערים שהיו שם היו איתה. זה קשקוש".

על פי גרסת הצעירה, היא אכן הכירה חלק מהנערים לפני כן. "כשהגעתי לחדר בחצות, כולם היו שיכורים, הכול מעורפל", תיארה. "אני זוכרת שהנערים שלא הכרתי אנסו אותי והכאיבו לי בכל הגוף, אחד מהם החזיק אותי. אחרי שהתעלפתי הם שחררו אותי. ברחתי משם, ופגשתי חברים שלקחו אותי חצי עירומה לקבל טיפול".