עו"ד רונאל פישר
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

הפרקליטות מתנגדת לבקשת רונאל פישר לעיכוב הקנס על התנהגות בלתי הולמת

עו"ד פישר ביקש מבית המשפט לעכב את תשלום הקנס שהוטל עליו בגין התנהגות בלתי הולמת במהלך משפטו. הפרקליטות הכינה מסמך שבו ריכזה את אירועי ההפרעות שלו
אמוץ שפירא
24 ביולי 2019
08:21

התביעה במשפט המתנהל נגד עו"ד רונאל פישר מבקשת מבית המשפט לדחות את בקשתו לעכב, ואולי אף לבטל, את עונש הקנס שהטיל עליו על הפרעות מצידו במהלך הדיונים במשפט המתנהל נגדו. פישר ביקש מהשופט משה סובל לעכב את תשלום הקנס בכמה חודשים וזאת "לאור ההתנהלות הראויה והרגועה בדיונים מאז הטלת הקנס, והלקחים שכל הצדדים הפיקו מאז". פישר הוסיף כי הוא שוקל לבקש מבית המשפט לעיין מחדש בהחלטתו כדי שאולי אף יבטל את הקנס.

התביעה מתנגדת לכך בחריפות, ובעקבות כך הכינה מסמך שבו גיבשה רשימת אירועי הפרעות של פישר לאורך משפטו, שלטענתה מדגימות התנהגות שאין מקומה בבית המשפט כלפי עדים וכלפי ארבעה תובעים שונים.

במסמך שהגיע לידי כאן חדשות, כותבת הפרקליטות כי מדובר בהפרעות השזורות לאורך כל ההליך, מראשית ניהול התיק, ומדובר בצורת התנהגות שהפכה למקובלת במשפט זה. מהמסמך עולה, בין השאר, כי פישר כינה עדים כ"שקרנים", תובע כ"חצוף ופושע" ותובעת כ"מושחתת". באחד הדיונים, למשל, דרש התובע שפישר יוצא מן האולם וציין: "אני לא רגיל שצועקים עליי, בטח לא נאשם".