ציפי לבני

לבני מסרבת לעמוד בראש המחנה הדמוקרטי

שרת החוץ לשעבר החליטה לא להצטרף לרשימה גם אם יוצע לה המקום הראשון, בשל חוסר אמון באהוד ברק. ח"כ איציק שמולי החליט גם לא לחבור לרשימה, למרות היחסים המתוחים עם יו"ר העבודה עמיר פרץ. ברקע, האיחוד בין מרצ לברק לא עבר חלק - בשתי המפלגות מרגישים שכל אחת "לקחה בשבי" את השנייה
השבוע
26 ביולי 2019
20:18

ציפי לבני החליטה שלא להצטרף לרשימת המחנה הדמוקרטי, גם אם יובטח לה המקום הראשון ברשימה המאוחדת בין מרצ וישראל דמוקרטית - כך פרסם הערב (שישי) פרשן כאן חדשות מוטי גילת ב"השבוע" בכאן 11. לבני החליטה לא להצטרף בשל חוסר אמונה באהוד ברק - למרות פניותיו אליה. כמו כן, היא לא מעוניינת לתרום לחיסול מפלגת העבודה, שלדעתה אסור שתיעלם - מה שעלול לקרות לדעתה אם תצטרף לרשימה.

לצידה, ח"כ איציק שמולי (העבודה), שהתלבט אם להצטרף לאיחוד ואף יצר את הרושם בקרב אנשי ברק שבכוונתו להצטרף, החליט שלא לחבור אליהם - וקיבל הצעה מכחול לבן, שאותה הוא שוקל ברצינות. שמולי החליט שלא להצטרף למחנה הדמוקרטי משום שהוא לא מזדהה עם מרצ ברמה האידיאולוגית, ובשל מערכת היחסים העכורה עם סתיו שפיר, שמוצבת במקום השני ברשימת המחנה הדמוקרטי. לפי גורמים בעבודה, ההתלבטות של שמולי היא אותנטית וקשה, בשל מערכת היחסים המתוחה עם פרץ. שמולי ועמיר פרץ ייפגשו מחר או בתחילת השבוע, ושמולי ינסה לשכנע את פרץ לחבור למחנה הדמוקרטי.

לעומתו, איתן כבל החליט שלא להתמודד ברשימת העבודה לכנסת הבאה. בדומה לח"כ שלי יחימוביץ', גם כבל זקוק לדבריו לפסק זמן.

במרצ ביקרו את יו"ר המפלגה ניצן הורביץ על כך שאיפשר לברק "לקחת בשבי את מרצ" וניהל עימו משא ומתן כושל, שכן שבעה מ-11 המקומות הראשונים אינם של מרצ. ברקע, במחנה הדמוקרטי מבקשים לשריין דמות ערבית בולטת, בין היתר על מנת להתמודד עם הביקורת בחברה הערבית נגד ברק. כמו כן, ח"כ עיסאווי פריג' פנה בשם המחנה הדמוקרטי לאחמד טיבי ואיימן עודה, בהצעה לחתום הסכם עודפים בין המחנה הדמוקרטי לרשימה המשותפת שתוקם, והשיבו שימתינו לראות אם ירוצו כרשימה משותפת או ב-2 מפלגות שונות. 

בכחול לבן מנסים להתפייס עם החרדים, אבל דרעי מסרב להיפגש

יו"ר ש"ס אריה דרעי מסרב להיפגש עם בכירי כחול לבן. לעומת זאת, עם הפוליטיקאים של יהדות התורה היו לאנשי הרשימה מפגשים, פרט לאנשיו של יאיר לפיד. בכיר ביהדות התורה אומר לכאן חדשות שבמפלגה הבינו כי התפייסות עם לפיד "משדרת מסר לא טוב". במפלגה טוענים שלא די בכך שלפיד יצהיר הצהרות, אלא נדרשת פעולה אקטיבית מצידו: "שיעביר חוק איתנו יחד או יוודא העברת תקציבים שאנחנו רוצים".

השתתפה בהכנת הכתבה: יערה שפירא