איציק שמולי, עמיר פרץ ואורלי לוי אבקסיס
צילום: גילי יערי, תומר נויברג, רועי אלימה, פלאש 90

ח"כ שמולי צורף להנהגת העבודה: "חוזרים להיות שותפים"

שמולי נפגש עם יו"ר המפלגה עמיר פרץ: "לא אנטוש ברגעים קשים". פרץ: "איציק, חסרת לי מאוד. לא יכולנו לבחור דבק מאחד טוב יותר מאורלי לוי אבקסיס"
זאב קם
28 ביולי 2019
16:21
עודכן ב 17:55

ח"כ איציק שמולי הודיע היום (ראשון) כי הוא נשאר במפלגת העבודה. שמו של חבר הכנסת הוזכר בימים האחרונים כמועמד לעבור למחנה הדמוקרטי או לכחול לבן, אך הוא החליט להישאר בסופו של דבר במפלגת העבודה. בהצהרה משותפת עם יו"ר העבודה עמיר פרץ ואורלי לוי אבקסיס, אמר שמולי: "אנחנו חוזרים להיות שותפים, אחרי אפיזודה של חודש. הוא (עמיר פרץ) מוביל קו אמיץ ונועז. אל תמהרו להספיד את מפלגת העבודה".

הירשמו לפוליטי-כאן, ערוץ הטלגרם של כאן חדשות לבחירות - כל העדכונים והפרשנויות

הסיכום בין עמיר פרץ לאיציק שמולי הוא כי שמולי מצטרף כעת להנהגת המפלגה. מכאן והלאה המפלגה תציג שלישיית הנהגה - פרץ, לוי אבקסיס ושמולי. הם יוצגו יחדיו בהנהגה ובקמפיין המפלגה. נוסף על כך, שמולי יקבל את תפקיד ראש מטה ההסברה של המפלגה בבחירות.

האזינו לריאיון עם ח"כ שמולי בכאן רשת ב

שמולי הוסיף בדבריו ביקורת על ח"כ סתיו שפיר, שעזבה את המפלגה לטובת הצטרפות למחנה הדמוקרטי: "הבחירה שיש בידיי היא בין התייצבות, שיש בה גם סיכון, לצדו של עמיר במאבק על הבית ועל הסיכוי של המחנה לנצח (גם אם בדרך אחרת), ובין אקזיט אישי מבטיח ונוח במקום אחר, בידיעה שגרמתי לבית הפוליטי שלי ולחבריי שאני אוהב נזק".

עמיר פרץ אמר: "איציק, חסרת לי מאוד. כשיש כבוד והערכה, הטעויות בטלות בשישים אל מול המטרות. לא יכולנו לבחור דבק מאחד טוב יותר מאורלי לוי אבקסיס. יש פה כוח מחץ חברתי שמאמין, שמאמין שבני אדם הם לפני הכול. אנחנו נעמוד מול העובדה שהפריפריה משעממת את בנימין נתניהו".


יו"ר גשר אורלי לוי אבקסיס הוסיפה כי "אני ואיציק ניהלנו מאבקים משותפים משני קצוות הקשת הפוליטית. עמיר ידע לצרף אותנו יחד. באנו לכוון לאנשים שאין להם בית. אני לא באה להתערב בעניינים הפנימיים של מפלגת העבודה. הוא מתחבר אלינו למרות גל עכור שנוצר מרגע החיבור בינינו".

שמולי כתב הערב בטוויטר: "מפלגת העבודה היא הבית שלי, וגם כשיש בו מחלוקות וויכוחים, אני נותר מחויב לו ולא אנטוש אותו ברגעים קשים. אמת, עמיר פרץ ואני עודנו חלוקים על הדרך - לא על המטרה; ניסיתי ככל יכולתי לשכנע לחיבור גדול של המפלגות, אבל היו״ר שנבחר באופן דמוקרטי סבור אחרת ומאחריותו כעת לקבוע את הדרך".