נפתלי בנט
צילום: פלאש 90

הושג האיחוד בימין: הימין החדש תקבל 4 מ-9 המקומות הראשונים ברשימה

בכירים באיחוד הימין קוראים לשקד להתעשת אחרת "תאבד את מה שהשיגה בגלל בנט" שדורש לקבל את המקומות התשיעי והעשירי באיחוד
זאב קם
29 ביולי 2019
15:19

המגעים לאיחוד בימין: באיחוד מפלגות הימין, בראשות הרב רפי פרץ ובצלאל סמוטריץ', מאשימים היום (שני) את נפתלי בנט מהימין החדש שהוא מונע כל אפשרות להתקדם לסיכומים על איחוד. במגעים בין המפלגות הוסכם כי הימין החדש, בראשות איילת שקד, יקבל את המקומות הראשון, הרביעי והשביעי ברשימה המאוחדת.

כעת המחלוקת נוגעת לשאלה אם המפלגה תקבל גם את המקום התשיעי או העשירי. גורמים באיחוד מפלגות הימין אמרו כי אם שקד לא תתעשת היא "תאבד את מה שכבר יש לה בגלל התעקשות הלא ברורה של בנט".


שקד נועדה הלילה עם פרץ בניסיון להגיע להסכמות על ריצה משותפת של מפלגות הימין. הפגישה הייתה טובה והושגה התקדמות. צוותי המשא ומתן של שתי המפלגות נפגשו הבוקר להמשך המשא ומתן. אחת ההסכמות שהושגו היא היענות לבקשת השר פרץ שלא לתקוף את נתניהו ואת הליכוד במסגרת הקמפיין של רשימת הימין המאוחדת.

טרם הושגה הסכמה בשאלת ההמלצה לנשיא המדינה. השרים פרץ וסמוטריץ' עדיין דורשים שיוחלט להמליץ על נתניהו, ואילו בנט ושקד מבקשים לשמור על מרחב תמרון שלא מתחייב על כך מראש. הצוותים ינסו להגיע לניסוח מוסכם במהלך היום, וכן גם לסגור סופית את המחלוקת בנוגע למקומות התשיעי והעשירי ברשימה.

יו"ר איחוד מפלגות הימין ושר החינוך הרב רפי פרץ הודיע אמש שסיכם עם יו"ר הימין החדש איילת שקד, כי היא תעמוד בראש האיחוד בימין. בהודעתו מסר פרץ כי הגיע להסכמה עם שקד "מתוך אחריות לאומית ודאגה לממשלת הימין והציונות הדתית".