רון קובי
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

עוד הזדמנות לרון קובי: דרעי האריך את מועד אישור התקציב ברשויות המקומיות

לאחר שבג"ץ הביע התנגדות לפיטורי ראש עיריית טבריה, שלא הצליח להעביר תקציב, דרעי נפגש עם מנכ"ל משרד הפנים, היועמ"ש ופרקליט המדינה, ונתן הארכה לרשויות לתקופה המירבית המותרת בחוק
רובי המרשלג ואוריה אלקיים
02 באוגוסט 2019
14:02

על רקע עמדת בג"ץ, שהתנגד לפיטורי ראש עיריית טבריה רון קובי שעתר לבית המשפט, שר הפנים אריה דרעי החליט להאריך את המועד לאישור התקציב הרשויות המקומיות במליאות המועצה עד ה-30 בספטמבר. זאת בתום פגישה שהתקיימה אתמול (חמישי) עם מנכ"ל משרדו מרדכי כהן, בלשכת היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט, ובהשתתפות פרקליט המדינה שי ניצן.

לאחר שאישר את הדחייה, והחזיר לתפקידם את חברי מועצת טבריה שפוזרה, אמר דרעי: ״אנו מצפים מראשי הרשויות וחברי המועצה להעביר את התקציב במליאת המועצה ובכך לאפשר מתן שירותים נאותים לתושבים״.

ראש עיריית טבריה אמר בדיון בעתירתו השבוע: "קמה קבוצה שמטרתם למנוע אל התקציב. חמש פעמים הבאתי את התקציב ולא היה שום דיון ממשי. הרגשתי שכוחות האופל שלטו בעיר במשך שנים. העיר הייתה סגורה ומסוגרת, והיריבות האישית הפכה להיות גם מוסדית.

"אנחנו רואים בבירור שהמדינה הייתה צריכה להבין שהיא לא יכולה לעשות מה שהיא רוצה. בג"ץ קבע היום בבירור ששר הפנים יצר ניגוד עניינים ברור איתי. ניגוד עניינים מפלגתי, פוליטי ואישי. דרעי קיבל היום בבית המשפט שיעור מעלף בדמוקרטיה".