שלט קמפיין של רשימת נעם
צילום: מתוך עמוד הפייסבוק של נעם

ועדת הבחירות קיבלה את עתירת נעם: חברות הפרסום יחויבו לפרסם שלטי התעמולה שלה

מ"מ יו"ר הוועדה השופט ניל הנדל קבע: "משווק פרסום אינו רשאי לסרב לפרסם תעמולת בחירות על יסוד תוכנה למעט מקרים קיצונים ביותר. זה לא המקרה"
אמוץ שפירא
06 באוגוסט 2019
15:39

ממלא מקום יו"ר ועדת הבחירות המרכזית, השופט ניל הנדל, קיבל היום (שלישי) את העתירה שהגישה רשימת נעם המתמודדת בבחירות, והורה לשתי חברות פרסום שסירבו עד כה לפרסם שלטי תעמולה של הרשימה - לפרסם אותם. השופט הנדל ציין כי "משווק פרסום אינו רשאי לסרב לפרסם תעמולת בחירות על יסוד תוכנה למעט מקרים קיצוניים ביותר, ובמקרה הזה לא מדובר במקרה מובהק של פרסום המנוגד לדין".

הירשמו לפוליטי-כאן, ערוץ הטלגרם של כאן חדשות לבחירות - כל העדכונים והפרשנויות

מדובר בחברות הפרסום י.מור וכנען מדיה בע"מ, שסירבו לפרסם את קמפיין המפלגה על אוטובוסים ברחבי הארץ וכן שלט ענק על מלון בכניסה לעיר ירושלים. השופט הנדל גם הטיל על חברות הפרסום לשלם את הוצאות המשפט למפלגת נעם.

נעם המתמודדת בבחירות הקרובות תחת השם "נעם – עם נורמלי בארצנו", הגישה את העתירה לפני כשבוע, וביקשה לפרסם מודעות תעמולה שעליהן נכתב בין השאר "גאווה וקניית ילדים או שהבן שלי יתחתן עם אישה", או "רפורמים או שהבן שלי יישאר יהודי". נציגי נעם טענו אז כי חברת הפרסום י.מור סירבה לפרסם שלט תעמולה שלה על מתקן שבבעלותה במלון פארק בירושלים, בנימוק כי המסר שכתוב על השלט יכול לפגוע ברגשות הציבור.

ממפלגת נעם נמסר: "ועדת הבחירות המרכזית קיבלה לחלוטין את עמדת מפלגת נעם והורתה לחברות הפרסום שסירבו, לפרסם מיידית את שלטי התעמולה של נעם, תוך שהשופט מטיל על חברות הפרסום הוצאות כבדות. צר לנו על הזמן הרב שחלף ממועד הגשת העתירה, אך אנחנו מרוצים מהתוצאה הסופית. נעם היא הבית של כל אזרח שהחליט להפסיק לשתוק ושרוצה להחזיר את ישראל לנורמליות".