מציאת הנשק לכאורה בבית בעיסוואיה בסדרה "מחוז ירושל
צילום: כאן - תאגיד השידור הישראלי

המשטרה שתלה נשק אצל תושב עיסאוויה – והתנצלה

"המקרה נמצא בבדיקה ויופקו הלקחים הנדרשים בהתאם", כך נמסר מהמשטרה בעקבות חשיפת הארץ, לפיה נשק נשתל בביתו של סאמר סלימאן במסגרת צילומי "מחוז ירושלים" של כאן 11. מכאן נמסר: "במידה שיימצא כי יש שמץ של אמת בטענות החמורות נטפל בהתאם"
מערכת כאן חדשות
06 באוגוסט 2019
17:08

משטרת ישראל פרסמה היום (שלישי) התנצלות בעקבות חשיפת הארץ, על פיה שוטרים שתלו נשק מסוג M16 בביתו של תושב שכונת עיסוואיה סאמר סלימאן, במסגרת צילומי סדרת הטלוויזיה "מחוז ירושלים" של כאן 11. מהמשטרה נמסר: "אנו מתנצלים על כל פגיעה שנגרמה לאזרח כתוצאה משידור הקטע. המקרה נמצא בבדיקה ויופקו הלקחים הנדרשים בהתאם".

החיפוש בביתו של סלימאן בוצע בנובמבר 2018, ובסיומו הוא קיבל אישור מהשוטרים כי לא נמצא דבר, אך בשידור האירוע בפרק האחרון של הסדרה, נראה כי השוטרים מאתרים לכאורה את הנשק בביתו. בנוסף, שכניו של סלימאן זיהו אותו ואת ביתו כש"מחוז ירושלים" שודרה.

מכאן - תאגיד השידור הישראלי נמסר: "התלונה נבדקת מול החברה המפיקה את התוכנית, קודה תקשורת. כל בתי ההפקה העובדים עם התאגיד, בהם קודה, חתומים על חוזה המחייב עמידה בכללי האתיקה, על פי כל דין. במידה שיימצא כי יש שמץ של אמת בטענות החמורות נטפל בהתאם". הפרק המדובר הוסר מהאתר ומעמוד היוטיוב של כאן.

 מחברת קודה תקשורת נמסר: "קודה תקשורת מקפידה על מהימנות הפקותיה, והדבר בא לידי ביטוי גם בדרך בה הופקה הסדרה 'מחוז ירושלים', אשר רוב מוחלט של המתועד בה מייצג במדויק את פעילות שוטרי ירושלים. לעיתים נדירות, לצורך שמירה על שיטות עבודה של המשטרה, או ביטחון המשתתפים בסדרה, משולבים גם קטעי אילוסטרציה.

"במסגרת כך, במהלך צילום הפרק הרלוונטי, המתעד פשיטה של המשטרה בעקבות מידע מודיעני ממוקד על חשש לשימוש בנשק חם, שולב גם צילום אילוסטרציה, הכולל מציאת נשק באופן דומה לזה אשר נמצא על ידי המשטרה במקרים דומים רבים ואחרים. כל הצילום בבית הרלוונטי נעשה תוך טשטוש מוחלט של הבית ודייריו כדי למנוע זיהוי מוחלט".