זירת הפיגוע בגוש עציון
-

חייל נרצח בדקירות בגוש עציון, מצוד אחר המחבל

החייל, הלומד במסלול תלמידי ישיבה, הוגדר כנעדר מאתמול. גופתו אותרה בשטח פתוח סמוך לישיבת מחניים באזור אפרת. כוחות הביטחון מבצעים סריקות נרחבות באזור. צה"ל תגבר כוחות בגוש עציון
כרמל דנגור ומשה שטיינמץ
08 באוגוסט 2019
07:35

פיגוע בגוש עציון: גופת חייל נמצאה לפנות בוקר (חמישי) עם סימני דקירות בשטח פתוח בין מגדל עוז לאפרת באזור ישיבת מחניים, בה למד הצעיר. החייל נעדר משעות הערב אתמול, כוחות צה"ל חיפשו אחריו במשך שעות ולפנות בוקר אותרה גופתו לצידי הכביש באזור. צה"ל תגבר כוחות בגוש עציון בעקבות האירוע.

כוחות הביטחון נמצאים במקום ומבצעים סריקות לאיתור הרוצח. ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיב לאירוע: "הבוקר התבשרנו בפיגוע דקירה קשה. כוחות הביטחון נמצאים עכשיו במרדף כדי ללכוד את המחבל השפל ולבוא עמו חשבון. אני שולח בשמי ובשם הממשלה תנחומים למשפחה".

הצטרפו למשדר מיוחד בכאן 11:

טרם ברור אם מדובר במחבל יחיד או על חוליית מחבלים. החייל בן ה-18, תושב עפרה בן לאחת המשפחות המוכרות ביהודה ושומרון, נמצא במסלול תלמידי ישיבה ולומד באזור. נבדקת האפשרות שהחייל תפס טרמפ ונחטף לפני שנרצח, הרקע לאירוע עדיין נבדק. 

אף ארגון טרור לא לקח אחריות על הפיגוע עד כה. דובר צה"ל רונן מנליס בתגובה לאירוע: "במהלך הלילה קיבלנו דיווח על נער בן 18 שלא מצליחים ליצור איתו קשר החל משעות הערב המאוחרות. ברגע שקיבלנו את הדיווח הקפצנו את הכוחות, באזור השעה שלוש מצאנו את גופתו". 

מפת האיזור בו נהרג החייל:                                                                  

נשיא המדינה ראובן ריבלין התייחס לפיגוע: "הלב דאב על זיו העלומים שנגדעו ברשע ועל אובדן החיים הקצרים וישרי הדרך. נחזק את ידי כוחות הביטחון, כולם הדולקים אחר המרצחים ולא נשקוט עד אשר נשיגם. מול הטרור הנורא נפעל ביד קשה וחסרת פשרות למען שלום אזרחינו בכל מקום אשר יהיו". 

שר החינוך הרב רפי פרץ הגיב לאירוע: "הלב כואב על נער שנקטף בדמי ימיו. אני שולח תנחומים גדולים למשפחתו וסומך על צה"ל וכוחות הביטחון שלא ינוחו עד שיתפסו את אותם מרצחים מתועבים שביצעו את הפשע הנורא הזה. המסר חייב להיות ברור - דם יהודים אינו הפקר". יו"ר כחול לבן בני גנץ הוסיף: "תנחומים להורי החייל שנרצח הלילה. צה"ל וכוחות הביטחון ידעו לשים את ידם על המחבלים הנתעבים, חיים או מתים". 

זירת הפיגוע בגוש עציון

שר הביטחון לשעבר ויו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן תקף: "כניעה לטרור בעזה מובילה לפיגועים בירושלים וביהודה ושומרון. במערכת הביטחון יודעים על עשרות התארגנויות להוציא פיגועים נגד יהודים בהכוונת חמאס מרצועת עזה. המונח 'הסדרה' הוא מכבסת מילים לכניעה לטרור".