דביר שורק
-

אביו של דביר: "היה לו אור בעיניים - ומישהו רצח אותו"

יואב שורק, על בנו בן ה-19 שנרצח בגוש עציון - "מי שלא הכירו הפסיד, הוא היה מתנה". מנכ"ל מועצת יש"ע לשעבר פנחס ולרשטיין מתח ביקורת על ההתייחסויות בזירה הפוליטית לרצח: "כואב לי שפוליטיקאים מנצלים את האירוע כדי להתקיל אחד את השני עוד בטרם התקיימה ההלוויה"
בחצי היום
08 באוגוסט 2019
14:39

"לדביר היה אור בעיניים, ומישהו שהיה לו רצח בעיניים הרג אותו": כך סיפר היום (חמישי) יואב, אביו של דביר שורק בן ה-19, שגופתו אותרה לפנות בוקר עם פצעי דקירה סמוך לישיבת "אור תורה מחניים" בגוש עציון שבה למד. האב הוסיף כי "הפיגועים מלווים את החברה הישראלית וזה חלק מהמאבק הארוך שאנו מנהלים כאן. קיבלנו מתנה לכמעט 19 שנה. היה צריך להיות לו יום הולדת ביום שלישי. על המתנה אנחנו מודים ואת הכאב אנחנו נישא".

מחנכו, אלחנן ניר, סיפר כי "דביר היה בחור נדיר, עם יראת שמים, תום ושובבות". בריאיון לרונן פולק בתוכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב, המחנך סיפר על המפגש הראשון שלו עם הצעיר: "ביקשתי מכל אחד לספר מה שמו, ופרט מפתיע עליו. דביר סיפר שבקיץ הוא בנה לעצמו בית שלם מבקבוקים של ליטר וחצי. במשך השנה זכיתי להכיר אותו יותר, את החמלה שלו. פעם הוא ראה חמור כחוש אצל ערבי. דביר אמר 'אני רוצה לקנות אותו'. הוא קנה, טיפל בו – ושיחרר אותו לחופשי". 

האזינו לריאיון המלא עם אלחנן ניר בכאן רשת ב 

יואב אליצור, חברם של משפחת שורק, סיפר על נער בעל חשיבה ייחודית ועצמאית: "דביר היה מיוחד, חכם מאוד. איש ספר. הוא הלך בדרכו של אביו ולמד בישיבה שהיא מאוד פתוחה לתרבויות אחרות, מעודדת חשיבה מצד אחד ועומק מצד שני. הוא היה בחור חושב ועצמאי. כל אחד בבית בחר את דרכו". 

האזינו לריאיון המלא עם יואב אליצור בכאן רשת ב

מנכ"ל מועצת יש"ע לשעבר פנחס ולרשטיין מתח ביקורת על ההתייחסויות בזירה הפוליטית לרצח, ואמר במשדר: "כואב לי שפוליטיקאים מנצלים את האירוע כדי להתקיל אחד את השני עוד בטרם התקיימה ההלוויה. ברור שהקורבן הוא החברה הישראלית". ולרשטיין התייחס לספרים שקנה דביר לצוות החינוכי בישיבה בה למד, לפני שנרצח: "הרב שלו סיפר שהוא קנה לו ספר של דויד גרוסמן. ההרוג הזה הוא של עם ישראל כולו, עזבו את הוויכוחים והבחירות. הוא נרצח באשר הוא יהודי".

האזינו לריאיון המלא עם פנחס ולרשטיין בכאן רשת ב

קצין הביטחון הראשי ביהודה ושומרון, שלמה ועקנין טען כי הקפאת התקציבים לאזור לא מאפשרת הגנה מיטבית על היישובים בגוש עציון: "בכל מה שנוגע לביטחון עצמו - אני סומך על צה"ל. בכל מה שנוגע לאמצעי הביטחון בהגנה על היישובים ובצירים - זו תכונה שמחלישה אותנו. במקום שנתבשר על התקדמות אנחנו מתבשרים על הקפאת תקציבים". 

האזינו לריאיון המלא עם שלמה ועקנין בכאן רשת ב

ועקנין התייחס למקום בו בוצע הפיגוע ואמר כי "האירוע התרחש סמוך מאוד למקום החטיפה של שלושת הנערים. הזמינות הזו הבלתי מתקבלת על הדעת, שמחבל יכול להחליט שהוא גודע חיים של מישהו, זה נורא - ובזה צריך להילחם. צריך להבין, דביר היה על ציר שיוצאים לעשות בו ריצות, עוברים מצד לצד. אני מקווה שהוא יהפוך לטיילת מוארת".