בני גנץ בזירת הפיגוע שבו נרצח דביר שורק

גנץ בזירת הפיגוע בגוש עצין: "נמשיך לבנות בגושים"

יו"ר כחול לבן התייחס לרצח של רב"ט דביר שורק, ואמר: "אנחנו מחבקים את משפחתו, מחזקים את קרוביו ומחויבים להמשיך את דרכו של דביר". נתניהו: "החקירה מתקדמת והיא בעיצומה"
משה שטיינמץ
08 באוגוסט 2019
19:14

יו"ר כחול לבן בני גנץ, התייחס היום (חמישי) לפיגוע בגוש עציון, ואמר בזירת הפיגוע: "צה"ל ישיג את המחבלים חיים או מתים. אנחנו מחבקים את משפחתו של דביר שורק. אנחנו נמשיך לבנות בגושים, נעשה את זה מתוך ראייה אסטרטגית ולא מתוך ראייה פוליטית קצרת טווח".


עוד אמר גנץ על הרצח של רב"ט דביר שורק: "לא רחוק מכאן נחטפו ונרצחו לפני חמש שנים שלושת הנערים - גיל עד שער, נפתלי פרנקל ואייל יפרח זיכרונם לברכה. המחבלים חשבו אז שיחלישו את תושבי גוש עציון, אך המציאות הפכה לאחרת והתושבים המשיכו להתחזק ואזרחי ישראל כולם הוסיפו להתאחד. זה מה שיקרה גם הפעם, אחרי הרצח הנפשע הזה.

"אנחנו מחבקים את משפחתו (של שורק), מחזקים את חבריו ומחויבים להמשיך את דרכו של דביר – דרך של נעם הליכות, של למידה, של ציונות במלא תפארתה. אנו כאובים על לכתו של דביר".

ראש הממשלה בנימין נתניהו ביקר גם כן בזירת הפיגוע, ואמר: "אני בא עכשיו מהקריה, שם קיבלתי עדכונים שוטפים, כולל מראש השב"כ ומאלוף הפיקוד. התשובה שלנו למרצחים האלה היא כפולה - קודם כל, הם באים להרוס, אנחנו בונים. שנית, ידנו תשיג אותם ונבוא איתם חשבון. החקירה מתקדמת והיא בעיצומה".


במערכת הביטחון מעריכים שהפיגוע, שאירע הלילה אינו פיגוע חטיפה. מתחקיר עלה כי המחבל או המחבלים הבחינו בשורק כשעלה רגלית לישיבה שבה הוא למד במגדל עוז, רצחו אותו בדקירות סכין, עשו פרסה ונמלטו. 

עוד עלה שגופתו של דביר נמצאה סביב השעה 3:00 לפנות בוקר. ההערכה היא שנרצח סביב השעה 8:00 - כך שחלפו כשש שעות בין הרצח למציאת הגופה.