הנשק שנתפס על המחבלים
צילום: דובר צה"ל

סוכל ניסיון חדירה בגבול עזה, 4 מחבלים חמושים נהרגו

מספר חמושים מצוידים ברובי קלצ'ניקוב, רימוני יד ומטול RPG, התקרבו לפנות בוקר לגבול בדרום הרצועה. אחד חצה את הגדר, צה"ל פתח באש והרג ארבעה. מדובר צה"ל נמסר כי הושלך רימון, וכי אין נפגעים לכוחות. ארבע הגופות מוחזקות בידי ישראל
איציק זוארץ, רועי קייס ואסף פוזיילוב
10 באוגוסט 2019
07:12
עודכן ב 20:29

סוכלה חדירת מחבלים בגבול עזה: צה"ל זיהה בשעות הבוקר המוקדמות (שבת) מספר מחבלים מצוידים ברובי קלצ׳ניקוב, רימוני יד ומטול RPG, שהתקרבו לגדר המערכת בדרום רצועת עזה. הלוחמים פתחו באש והרגו ארבעה חמושים, לאחר שאחד מהם חצה את הגדר. מדובר צה"ל נמסר כי במהלך האירוע הושלך רימון על ידי המחבלים, וכי אין נפגעים לכוחותינו ולא נגרם נזק. עוד נמסר כי גופותיהם של המחבלים מוחזקות בשטח ישראל.

אתר חדשות פלסטיני בעזה מדווח שבין המחבלים ההרוגים - שלושה פעילי חמאס מכוח הריסון, שניסו למנוע מאדם שמשתייך לארגון סלפי ברצועה להסתנן לישראל. נטען כי אותו צעיר נשא בכליו מטענים מתוצרת מקומית. לדיווח אין אישור מכל מקור אחר. לפי שעה, אף ארגון ברצועה לא התייחס לתקרית.


הנשק שנתפס על המחבלים. (צילום: דו"צ)

קודם לכן דיווחו הפלסטינים כי צה"ל תקף עמדות חמאס במרכז הרצועה, מזרחית לדיר אל-בלח. על פי הפלסטינים, העמדות שייכות לכוחות הריסון של הארגון. במקביל דווח על ירי של פצצות תאורה באזור ותנועה ערה של רכבי צה"ל שנעים לאורך גדר המערכת.

תגיות:
עזה