העימותים בהר הבית
צילום:

האימאם של לוד בתגובה לארדן: "כל הדברים שהוא אמר חרטה ברטה"

השייח' יוסוף אל־באז בריאיון לכאן רשת ב: לישראל אין שום ריבונות על מסגד אל אקצא. ישראל כבשה את המסגד | האזינו לריאיון המלא
בחצי היום
11 באוגוסט 2019
16:35

"אין דבר כזה 'הר הבית'. הוא קיים בשבילכם, לא בשבילי. בשבילי יש שם מסגד": כך אמר היום (ראשון) האימאם של לוד, השייח' יוסוף אל־באז, לאסתי פרז בתוכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב. האימאם התייחס לדברי השר לביטחון הפנים גלעד ארדן לכאן רשת ב שאמר מוקדם יותר היום כי ריבונותה של ישראל על הר הבית התחזקה לאין שיעור בארבע השנים האחרונות: "לישראל אין שום ריבונות על המסגד".

האזינו לריאיון המלא עם האימאם של לוד בכאן רשת ב

"אני הלכתי היום להתפלל במסגד אל אקצא, המסגד הקדוש של המוסלמים, ושם נתקלתי בכוחות כיבוש ביום החג שלי, שממש עסקו שם בדיכוי המתפללים – ללא שום סיבה", סיפר השייח' והוסיף: "פשוט מאוד אנשים עמדו במסגד והתפללו, ומתוך התפילות אמרו 'אללה אכבר'. הרי מה שמסמל את חג הקורבן זאת המילה 'אללה אכבר', כנראה שהמילה הזאת לא מצאה חן בעיניהם".


בהמשך טען השייח' אל־באז כי לא היו התפרעויות בהר הבית עד שהשר ארדן החליט להיכנס למתחם כדי לדכא את המתפללים: "לא היו שום התפרעויות, אני הייתי נוכח, אני ראיתי בעצמי שאנשים עמדו והתפללו עד שהחליט השר ארדן להיכנס למסגד ולדכא את המתפללים ולהשליך רימוני הלם ורימוני גז ורימוני עשן ולירות כדורי גומי על המתפללים. זה בדיוק מה שקרה. למה 'כוחות כיבוש' צריכים להיכנס אל המסגד?"

על השאלה איך הוא מציע לשמור את הסדר במתחם, ענה: "יש דרך אחת לשמור על הסדר במסגד אל אקצא – שהמוסלמים יתפללו במסגד ולא יכנסו לשם יהודים. אני בן 60, את מתארת לעצמך שאני זרקתי אבנים?".

האזינו לריאיון עם השר ארדן בכאן רשת ב

על דברי ארדן שאמר כי ישראל חיזקה את הריבונות שלה במתחם הר הבית, אמר: "מי שיש לו ריבונות זורק את כל האחרים, מכניס את היהודים שם ומתפלל שם. מדוע הוא מסרב לתת ליהודים להתפלל? כי אין ריבונות, כי הריבונות היא אך ורק של המוסלמים". 

על השאלה מה דעתו על רצח החייל דביר שורק, ענה: "אין לי תגובה על זה. זה לא העניין שלי עכשיו. עכשיו חזרתי מיום התפילה שלי פצוע מרימון הלם ואת שואלת אותי על נער שטבחו או הרגו? זה לא העניין. אל תנסי לגלוש לדברים שלא קשורים לעניין. אני לא פוליטיקאי. אני נגד שפיכת דמים. אני מגנה את הטבח שעשו בילד הזה. זה לא צריך לקרות אבל זו תוצאה של הפוליטיקאים ושל מה שעשו הפוליטיקאים במשך עשרות שנים לפני כן".