מהומות בהר הבית
צילום: פלאש 90

רה"מ משיב לביקורת: "לא הייתה כלל שאלה אם יהודים יעלו להר"

נתניהו התייחס לנוהלי עליית היהודים להר ב-ט' באב ואמר: "לא מתרשם מהמלצות קבינט הטוויטר"
עמיחי שטיין
11 באוגוסט 2019
19:34

ראש הממשלה בנימין נתניהו השיב הערב (ראשון) לביקורת שנשמעה נגדו מן הצד הימיני של המפה הפוליטית - על הסדרי עליית היהודים להר הבית בט' באב. במהלך הבוקר נסגר ההר לכניסת יהודים ולאחר מכן נפתח, מה שעורר ביקורת מצד החלק הימני של המפה הפוליטית.


נתניהו הגיב על כך בסרטון שפרסם. בסרטון אמר ראש הממשלה: "ביום חמישי לאחר התייעצות עם כל גורמי הביטחון קיבלתי החלטה. גם השנה, כמו בכל שנה, יהודים יעלו להר הבית ב-ט' באב, גם כשזה חג מוסלמי. השאלה לא הייתה בכלל אם יעלו, אלא כיצד לנהל את זה בצורה מיטבית ביותר לבטחון הציבור וכך בדיוק עשינו.

נתניהו סיכם את דבריו: "אני לא מתרשם מכל ההמלצות של קבינט הטוויטר, צייצנים וצייצניות למיניהם. מנהיגות זה אחריות ונחישות. כך פעלנו, כך נמשיך לפעול".

לאחר פרסום הודעת ראש הממשלה שבו בימין המאוחד ותקפו את בנימין נתניהו. גורם באיחוד המאוחד אמר: "ביבי מתקפל בפני הערבים או השמאל לוחצים עליו הוא מתקפל בפני הימין ואז אומר, זה לא בגללכם צייתנים ילדותיים ממילא רציתי לעשות את זה. כך במתווה המסתננים, בשחרור מחבלים, ובחוק ההסדרה כבר 6 שנים".

העימות בימין החל הבוקר לאחר ששר התחבורה בצלאל סמוטריץ' ביקר היום בחריפות את ראש הממשלה. סמוטריץ', שזעם על החלטת בית המשפט המחוזי בנצרת לאסור אירוע בהפרדה בין נשים וגברים בעפולה, פרסם פוסט שהכיל מתקפה על נתניהו. סמוטריץ כתב בין היתר: "ראש ממשלה חלש שמאה אחוז מהטרלול הזה מתרחש במשמרת שלו. אפס מנהיגות. אפס משילות. דינה זילבר היא ראש הממשלה האמיתי".