מיפוי בתי החשודים בבית כחיל
צילום: דובר צה"ל

צה"ל מיפה הלילה את בתי החשודים שרצחו את החייל דביר שורק

המיפוי בכפר בית כחיל שבאזור יהודה נעשה לקראת האפשרות שהבתים ייהרסו בעתיד. אמש פרסם צה"ל תיעוד מלכידת המעורבים ברצח החייל
כרמל דנגור
12 באוגוסט 2019
08:11

צה"ל מיפה הלילה (שני) בכפר בית כחיל שבאזור יהודה את בתיהם של שני הפלסטינים החשודים שרצחו ביום חמישי שעבר את החייל רב"ט דביר שורק. זאת לצורך בחינת האפשרות להרוס את הבתים בעתיד.

צה"ל פרסם אמש סרטון שבו נראים צילומים ממצלמות הקסדה של הלוחמים שהשתתפו בלכידת המעורבים ברצח החייל. בתמונות נראים הלוחמים כשהם סורקים בתים עד שמגיעים לרוצחיו של שורק ועוצרים אותם.


החשודים בביצוע הפיגוע, הם נציר סאלח חליל עצאפרה, בן 24, פעיל חמאס וקאסם עארף חליל עצאפרה, בן 30. שניהם תושבי בית כאחל וללא מעצרים קודמים. זהותם הייתה ידועה לכוחות הביטחון משלב מוקדם. הם אותרו בעיקר באמצעות ניתוח של מצלמות האבטחה בשטח. 

יואב שורק, אביו של דביר הגיב אתמול לתפיסת החשודים ברצח בנו ואמר: "לא מעניין אותי מי הם, ולא מעניין אותי כמה הם יישבו. גם כי האובדן הזה לא קשור לזה, דביר איננו ולא יחזור בגלל פגיעה של מישהו כזה או אחר". בריאיון לאסף ליברמן ועומר בן רובי בתוכנית "קלמן ליברמן" בכאן רשת ב אמר שורק כי שמח שממצאי התחקיר הראו שבנו לא סבל. "אני חושב שהוא אפילו לא יודע שתקפו אותו כי התקיפה הייתה ברוטאלית מאוד אבל כזאת שמשתקת מיד, באו אליו מאחור". הוא הוסיף שדביר "חי 19 שנים יפות, כשאני חושב עליו אני לא מצטער בשבילו אני מצטער בשבילנו שהוא לא יהיה לנו יותר".