קמפיין המחנה הדמוקרטי

המחנה הדמוקרטי השיקו קמפיין ותקפו: "כחול לבן מוותרים על המהפך"

ראשי הרשימה הציגו קמפיין תחת הכותרת "ממשלת שינוי לישראל מול ממשלת אחדות ימנית". הורוביץ: "ממשלת אחדות זו ממשלת פחדנות אנחנו פה כדי לחשוף את הבלוף" • כחול לבן נגד העבודה: "לא רואים את המציאות"
יואב קרקובסקי
12 באוגוסט 2019
13:35

המחנה הדמוקרטי חשף היום (שני) את קמפיין הבחירות שלו תחת הכותרת "ממשלת שינוי לישראל מול ממשלת אחדות ימנית". בדבריהם תקפו ראשי המפלגה את כחול לבן על כוונתם להצטרף לממשלת אחדות. ניצן הורוביץ אמר כי "ממשלת אחדות זו ממשלת פחדנות ימנית אנחנו פה כדי לחשוף את הבלוף. כשכחול לבן הולכים על ממשלה כזו הם מוותרים על המהפך".


סתיו שפיר אמרה בנאומה: "מחנה השמאל והמרכז נכשל בכל פעם שהוא התקפל מול הימין. מה שאנחנו שומעים מכחול לבן זה הכי רחוק ממה שאנחנו מציעים. כחול לבן מציעה ממשלת דוד ביטן ומירי רגב. ממשלת רוטציה שמבטיחה לנו את נתניהו בחלק השני של הרוטציה. אנחנו במחנה הדמוקרטי מתכוונים להילחם בלי לפחד ובלי למצמץ".

ראש הממשלה לשעבר אהוד ברק תקף גם הוא את כחול לבן וקרא: "המחנה הציוני קם כדי להילחם על ניצחון למחנה הדמוקרטי". לדבריו, "בכירי כחול לבן מדברים באופן ברור על ממשלת אחדות עם הליכוד. זאת לא פליטת פה, זאת לא בעיית שמיעה".


כחול לבן נגד העבודה: "לא רואים את המציאות"

מוקדם יותר השיקה העבודה-גשר את התוכנית הכלכלית שלה, בעלות של 30 מיליארד שקלים. פרץ אמר בדבריו כי "התוכנית שלנו תהיה מענה לקפיטליזם החזירי של נתניהו וגם של מתחריו על השלטון. מה שמבטא את הבועה החלולה שנוצרה בכחול לבן. התוכנית שלנו היא מהפקרה להשקעה".

"כמו לכל קוסם גם לבנימין נתניהו זה יקרה - הקסם פג. ב-2006 הוא נענש על תפקידו כשר האוצר וקיבל רק 12 מנדטים", הוסיף פרץ. "דיאטת הכאסח של נתניהו לשירותים החברתיים והביאה את הכלכלה לדירוג AA אבל המשפחה הישראלית הגיעה לביבי-מינוס. והבור התקציבי לשירותים החברתיים הוא 60 מיליארד שקלים".

בכחול לבן תקפו בתגובה את העבודה-גשר ומסרו: "מבעד למשקפת הסגורה לא רואים את המציאות. את התוכניות שעמיר פרץ הציג לא ניתן יהיה לממש בממשלת החסינות של נתניהו".

אך בעבודה-גשר לא נשארו חייבים והחזירו: "כל היושבים בקוקפיט של כחול לבן לא ראו במשקפות פתוחות את שעמיר פרץ ראה במשקפת סגורה. אנחנו מזמינים את גנץ או לפיד - מי שהם בוחרים להתייצב לעימות חברתי כלכלי".