רוטמן, ארכיון
צילום: גילי יערי, פלאש 90

נועה רוטמן: אבו מאזן מוכן למו"מ ללא תנאים מוקדמים

חברי המחנה הדמוקרטי נפגשו עם יו"ר הרשות: "עשר שנים לא דיברו איתו"
הבוקר הזה
14 באוגוסט 2019
11:24

נועה רוטמן מהמחנה הדמוקרטי התייחסה הבוקר (רביעי) בריאיון לאריה גולן בהבוקר הזה בכאן רשת ב לפגישה שלה ושל חבר מפלגתה עיסאווי פריג' עם יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן: "הוא אמר שהוא מוכן לגשת למו"מ ללא תנאים מוקדמים".

האזינו לריאיון עם נועה רוטמן בכאן רשת ב

"הוא דיבר על המצוקה שלו לנוכח זה שבעשר השנים האחרונות לא נעשתה שום פניה רצינית מאף גורם ואת ראש הממשלה הוא פגש בהלוויה של שמעון פרס ובעוד פגישה שנקבעה ובוטלה", אמרה רוטמן. "הוא אמר שהוא מוכן לגשת למשא ומתן ללא תנאים מוקדמים. הוא דיבר על זה שכל הצעה שהגיעה, שעם אהוד אולמרט הוא היה מאוד קרוב, הוא הודה שזו החמצה הדדית. הוא דיבר בצער על ההחמצה ההיא ועל הרצון להחזיר את התקווה ואת ההידברות ואת המוכנות המלאה שלו לדבר הזה".

"הדבר שאותי הטריד במיוחד זה כשהבנתי שיש נתק מוחלט", המשיכה רוטמן. "העלינו את שמו של אברה מנגיסטו ואבו מאזן לא ידע בכלל על המקרה. הוא הבטיח לנסות לעזור מול חמאס ומתוך זה אני מבינה שיש לו נכונות לקחת אחריות על כל הבעיה הפלסטינית".

"נתניהו לא ביטל את הסכמי אוסלו למרות שעברו כבר המון שנים", אמרה רוטמן. "זאת אומרת שיש לו מעמד של מנהיג גם בעיני ממשלת ישראל, למרות ההכרזות החוזרות ונשנות, ואף אחד לא ניגש אליו ומדבר אתו ומנסה אפילו מתחת לרדאר למסד תקשורת שתועיל לשני הצדדים".

"בין הים לירדן חיים 10 מיליון בני אדם, אף אחד לא ילך לשום מקום, בטח לא אנחנו, אבל מסתבר שגם לא הם, וצריך למצוא דרך לחיות ביחד", המשיכה רוטמן. "נכון שמה שסלל לי ולעיסאווי את הדרך אתמול הוא העובדה שאני הנכדה של יצחק רבין, אבל אני הלכתי לשם כאמא לשלושה ילדים בשביל ההווה שלנו והעתיד שלהם".