ג'יין בורדו
אורית פניני

בחירות העורכים - כאן 88 | 13.8.2019

בחירות העורכים - כאן 88 | 13.8.2019
מערכת כאן
14 באוגוסט 2019
15:00

כאן 88 עם מוזיקה חדשה בשבילכם. אלה שירים ישראלים ובינלאומיים שתוכלו לשמוע אצלנו. כמובן שלצדם אנו משמיעים שירים חדשים ומעולים נוספים בשידורי התחנה. בכל שבוע נפרסם כאן באתר שירים חדשים שכדאי להכיר, אשר בחרו העורכים המוזיקליים שלנו. לכל בחירות העורכים אפשר להאזין בפלייליסט מתעדכן בספוטיפיי.

ג'יין בורדו – אוקיינוסים

ג'יין בורדו כבר בני שלוש! מדהים איך הזמן עובר. חמש שנים חלפו מאז הם נכנסו לחיינו עם אלבום בכורה מצויין ובשעה טובה מגיע האלבום השלישי. האלבום "אוקיינוסים" הוא עוד מדרגה בהתפתחות של הלהקה הפעם לסאונד עשיר יותר ומופק יותר. את האלבום הפיקו עמרי אמדו ורועי דורון שלקחו את הלהקה למחוזות חדשים. שיר הנושא הוא קצת מזה וקצת מזה, קצת מבורדו של אז וקצת מבורדו של היום.

יוגב גלוסמן - מאה מדרגות

בשנה שעברה הוציא המוזיקאי יוגב גלוסמן אלבום בכורה נהדר תחת השם iogi. למי שטרם נחשף ל-The Ceilling, אנחנו ממליצים בחום - ההנאה מובטחת. עד אותו אלבום, גלוסמן היה ידוע בעיקר כבסיסט וכנר מוערך שניגן עם אמנים כמו יוני רכטר, עידן רייכל ו-A-Wa.
כעת הוא ממשיך בקריירת הסולו ומתכוון להוציא אלבום חדש, הפעם בעברית, ותחת שמו המלא. "מאה מדרגות" הוא הטעימה הראשונה מתוכו ואין ספק שהעדינות הממכרת בקולו ובמוזיקה שהוא יוצר ממשיכה גם כאן, ואנחנו ממשיכים לאהוב את מה שהבחור המוכשר הזה עושה.

(Dennis Lloyd – Like a Stone (Spotify Sessions

מלחמת השיווק בין שירותי הסטרימינג גורמת לכל שירות לנסות ולייצר תוכן יחודי שימצא רק אצלה. במקרה של סופטיפיי מדובר ב-Spotify Sessione. כל פעם הם מאחרים יוצר אחר שמבצע גרסה שונה מעט לשיר חדש שלו ומחווה ליוצר אחר. הפעם הם הזמינו את דניס לויד אחד הישראלים הכי מצלחים היום בעולם המוזיקה שביצע את שירו Aura וזכה לארח את הגיטריסט טום מורלו במחווה לחברו ללהקת Audioslave, כריס קורנל המנוח. 

Sheryl Crow Feat. Chris Stapleton - Tell Me When It's Over

בסוף החודש הקרוב תשחרר שריל קרואו את "Threads", אלבומה השמיני שצפוי גם להיות אלבום הסולו האחרון שלה. לשמחתנו לא מדובר בפרישה מעולם המוזיקה, אלא רק בהחלטה (אולי קצת מתבקשת) להתמקד בשירים בודדים מעתה והלאה, וזאת משום שאלבום אולפן מלא הוא "פורמט גוסס" לטענתה. כדי לחתום את הפרק הזה כמו שצריך שריל החליטה להקדיש את כל האלבום החדש לשיתופי פעולה, ורשימת האורחים מכובדת במיוחד: אריק קלפטון, סטינג, סטיבי ניקס, ווילי נלסון קית' ריצ'רדס ועוד רבים וטובים. בשיר Tell Me When It's Over מתארח כריס סטייפלטון מהיוצרים הבולטים בקאונטרי רוק של ימיינו.

The National - Rylan

הנשיונל העניקו לנו את אחד האלבומים הבולטים של השנה. אלבומם השמיני I Am Easy to Find מלא בדואטים ושיתופי פעולה עם יוצרות שונות ומלווה בסרט קצר ומקסים. בשיר Rylan מתארחת הזמרת קייט סטייבלס שידועה בשם הבמה This Is the Kit. זה כנראה השיר הכי מדבק באלבום אז תתכוננו לזמזם הרבה.

ממשיכים איתנו מהשבוע שעבר (לקריאה נוספת):
Pattie – Hey
האחיות ג'משיד - יותר מדי
היללה – לובילאנה
לולה מארש – Echoes
שלום גד - כל מקום כל זמן
Devendra Banhart - Abre Las Manos
Dirty Honey - When I'm Gone
HAIM - Summer Girl
Julien Baker - The Modern Leper
The Highwomen - Crowded Table
Whitney - Valleys My Love

רשימת השירים שעלו לדיון העורכים

לשאלות ולשליחת חומרים: 88music@kan.org.il
(חומרים חדשים יש לשלוח בפורמט Mp3-320 בלבד)
לארכיון מדור בחירות העורכים