שר התקשורת דוד אמסלם

אמסלם על התפטרותו הצפויה של כץ: "ביהמ"ש מייצר חוקים על דעת עצמו"

השר הגיב בכאן רשת ב על המהלך בעקבות הכוונה להגיש כתב אישום: "לא השאירו לא ברירות". הוא הוסיף: "למקרים כאלה נועד חוק החסינות". על ההחלטה למנוע את כניסת חברות הקונגרס האמריקניות: "יש למדינה כבוד לאומי"
הבוקר הזה
16 באוגוסט 2019
07:59

שר התקשורת דוד אמסלם התייחס הבוקר (שישי) להתפטרותו הצפויה של השר חיים כץ אחרי שהוחלט להגיש נגדו כתב אישום. בריאיון לתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב אמר לשלום קיטל כי "יש לי צער עמוק על העניין. לא השאירו לו ברירות.

האזינו לריאיון עם דוד אמסלם

"בית המשפט העליון קיבל החלטה ששר מחויב להתפטר אחרי שמוגש נגדו כתב אישום. זה לא החוק. זה חלק מהוויכוח מול בית המשפט, שהוא מייצר חוקים על דעת עצמו ובנורמות של עצמו", הוסיף אמסלם. "למקרה הזה נועד חוק החסינות. הוא בא לדאוג לכך שחבר כנסת לא ירגיש מאוים שהוא פועל בנושא חקיקה. אני חושב שהוא צריך את הבקשה הזו וצריך לאשר אותה".

הוא התייחס בדבריו להחלטה למנוע את כניסת חברות הקונגרס האמריקניות לארץ ואמר: "בסופו של דבר מדינה יש לה כבוד לאומי. אין דבר שיותר ברור וצודק מהחוק הזה. אני לא מעלה על דעתי שתהיה מדינה שתתיר כניסה של מי שקורא ופועל כדי להחרים אותה. אני באמת מאמין שאנחנו צריכים לעמוד על הקווים הלאומיים שלנו".

אתמול אישרו בלשכתו של השר כץ כי הוא צפוי להתפטר, אך טרם נפלה החלטה בנוגע למועד. אתמול פורסם בכאן חדשות כי הגשת כתב האישום, בגין מרמה והפרת אמונים, עשויה עוד להידחות. בתוך כך, יש לו חודש להודיע ליו"ר הכנסת אם הוא מעוניין בחסינות ואז יתחיל הדיון בנושא.