המחאה בפתח תקווה

על רקע המעצרים: 300 הפגינו מול בית היועמ"ש בפתח תקווה

מסמך ההנחיות החדש של המשטרה המגביל את ההפגנות בעיר יעלה בקרוב לדיון בפני בג"ץ. בשבועות האחרונים חל מפנה משמעותי ביחס השוטרים למוחים בעיר - בניגוד לרוח החלטות בית המשפט
רום ליאור
17 באוגוסט 2019
20:04

כ-300 בני אדם הפגינו הערב (שבת) בכיכר גורן בפתח תקווה, על רקע המעצרים אתמול באזור ביתו של היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט. למחאה הערב הגיע מספר מפגינים גבוה מהרגיל עקב האירועים אמש, וגם המשטרה ערוכה בכוחות מתוגברים. על פי ההנחיות שפרסם השבוע מפקד מחוז המרכז, על המחאה להתפזר עד 23:00. להפגנה צפויים להגיע ראשי המחנה הדמוקרטי.


מסמך ההנחיות החדש של המשטרה המגביל את ההפגנות בפתח תקווה יעלה בקרוב לדיון בפני בג"ץ. בשבועות האחרונים חל מפנה משמעותי ביחס המשטרה למוחים בעיר - בניגוד לרוח החלטות בית המשפט. השינוי התבטא גם בסדרת מעצרים של מפגינים יוצאי אתיופיה.


כאמור, שבעה עשר בני אדם שהפגינו אמש מול ביתו של היועץ המשפטי לממשלה נעצרו או עוכבו על ידי המשטרה. לטענת המפגינים הם היו בדרכם לדירה של אחד מחבריהם וכלל לא קיימו מחאה בעת מעצרם.בהודעת המשטרה נקבע כי המפגינים הפרו את הנחיות המשטרה באופן בו צעדו בציר ההליכה של היועץ המשפטי לממשלה לבית הכנסת, סירבו לבקשת השוטרים להתלוות לתחנת המשטרה, כרזו במגפונים והפריעו לשוטרים במילוי תפקידם. במקביל, ביום רביעי האחרון, שינתה המשטרה את ההסדרים המותרים למחאה מול ביתו של מנדלבליט.