רחל סילבצקי סבתם של האחים שנפצעו בפיגוע הדריסה בגו

סבתם של פצועי פיגוע הדריסה: "לפני שהספיקו להגיע לבטונדות, נדרסו"

רחל סילבצקי סבתם של נחום ונעם נביס: "היישוב מבקש שנים שירחיבו את האזור המוגן עד למעבר החצייה. זה כמה מטרים אבל מסוכנים. אם זה היה, אז לא הייתי בבית חולים"
כרמל דנגור
17 באוגוסט 2019
23:31

רחל סילבצקי, סבתם של נחום ונועם נביס, הפצועים מפיגוע הדריסה אתמול בגוש עציון סיפרה הערב (שבת) לכאן חדשות על האירוע: "הם לא היו בטרמפיאדה. הם היו בדרך לתחנת האוטובוס, עברו במעבר חצייה ורצו לתחנה בגלל שהאוטובוס היה אמור להגיע, ולפני שהגיעו לשם - נדרסו".


סילבצקי הדגישה כי השניים "לא עמדו מחוץ למקום מוגן, אלא לא הספיקו להגיע לשם". היא סיפרה גם כי "היישוב מבקש שנים שירחיבו את הבטונדות עד למעבר החצייה. זה כמה מטרים, אבל מסוכנים. אם זה היה, אז לא הייתי בבית חולים".

על השבת הקשה שעברה על בני המשפחה, סיפרה הסבתא: "הייתי פה כל השבת. היינו שישה אנשים מהמשפחה. העבירו את נועם משערי צדק לכאן כדי שיהיו במקום אחד. חל שיפור ניכר בשבת, אבל יש עוד הרבה על מה להתפלל". 


"דיברנו איתם לפני שיצאו מהבית ופתאום אחרי שעה בערך שמענו אנשים, הסתכלתי בתקשורת וראינו שיש פיגוע", הוסיפה סילבצקי על הדקות שלפני הבשורה. "התקשרתי לדוברת הדסה ואז אישרו, גם מהיישוב אמרו שזה נחום. על נועם דיברו איתנו קודם. וכולנו דהרנו בחזרה לירושלים מהחופשה בצפון".