עמוס דב סילבר, מייסד טלגראס
צילום: צילום מסך

אחיו של מייסד טלגראס: "עמוס ידע שלא יזכה למשפט צדק"

עמי, אחיו של עמוס דב סילבר, טען כי קיים גורם שמחפש את אחיו "ברמה הכי גבוהה". לדבריו הוא מחזיק בהוכחות לדברים. הלילה נחת בנתב"ג מייסד הטלגראס, שנעצר אתמול באומן לאחר שנמלט ממעצר
קלמן ליברמן
18 באוגוסט 2019
10:08

"עמוס הוא לא טיפוס שבורח או מסתתר", כך אמר הבוקר (ראשון) עמי סילבר, אחיו של מייסד הטלגראס עמוס דב סילבר, בריאיון לקלמן ליבסקינד ואסף ליברמן בתוכנית "קלמן ליברמן" בכאן רשת ב. עוד הוסיף כי אחיו "לא מתחרט על כלום".

סילבר סיפר כי פגש את אחיו בפעם האחרונה לפני חודשיים בקייב לאחר שנעצר באוקראינה. עוד אמר כי המשפחה הופתעה לשמוע על הימלטותו של עמוס ביום חמישי שעבר ושהדבר אינו מאפיין אותו כלל. אולם לטענתו "עמוס לא רצה להגיע לארץ, בגלל שידע שפה הוא לא יזכה למשפט צדק".

האזינו לריאיון המלא עם עמי סילבר בכאן רשת ב

בהמשך העלה סילבר טענות לקיומו של "כוח או אדם שמחפש את עמוס ברמה הכי גבוהה". סילבר סיפר "ראיתי בעיניים שלי שפשוט שיחדו אנשים כדי שהצדק לא ייצא לאור". הוא הוסיף כי אינו יכול להצביע על אנשים מסויימים ואמר "אני לא יודע אם זאת משטרת ישראל או גוף אחר אבל לחלק מזה יש לי הוכחות".

הלילה הוסגר לישראל מייסד טלגראס עמוס דב סילבר. בית המשפט באוקראינה אישר את הסגרתו, לשם העמדתו לדין בארץ בגין עבירות סמים והלבנת הון בסך 30 מיליון שקלים. סילבר עצמו טוען כי הותקף בידי שוטרים בזמן מעצרו. בתום יממה של חיפושים אתמול נעצר סילבר בעיר אומן לאחר שנמלט ממעצרו בחמישי, זמן קצר לפני שאמור היה להיות מוסגר לישראל.

מוקדם יותר הבוקר אמרה גלי סילבר, רעייתו של מייסד טלגראס, בריאיון לאריה גולן בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב, כי "משטרת ישראל היא ארגון פשיעה לכל דבר ועניין". "במהלך חמשת החודשים האחרונים חוויתי את משטרת ישראל בכל כיעורה", סיפרה סילבר המתגוררת בניו-יורק והוסיפה "כל כך הרבה תרגילים, שוחד לשופטים והחלפת רופאים". לטענתה בעלה "עבר המון התעללויות בכלא בהנחיית משטרת ישראל".

האזינו לריאיון המלא עם גלי סילבר בכאן רשת ב